EP odbojkašica: Hrvatska pružila sjajan otpor Rusiji, aktualnom olimpijskom viceprvaku

Subota, 07. rujna 2013. 22:43 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola, skupina C: Hrvatska - Rusija 1:3 (21:25, 24:26, 25:23, 22:25)

EP odbojkašica, skupina C

HRVATSKA - RUSIJA 1:3

Utakmica 2. kola: Hrvatska - Rusija 1:3 (21:25, 24:26, 25:23, 22:25). Energieverbund Arena. Suci: Schurmann i Zahorcova.

HRVATSKA: Ušić Jogunica, Grbac 7, Topić 21, Ćutuk, Jerkov 13, Miloš 6, Popović 20, Fabris, Brčić 1, Malević (L), Alajbeg, Poljak 10.

RUSIJA: Isaeva, Pasjnjikova 7, Krjučkova (L), Območaeva 24, Pankova 4, Čaplina 6, Dianskaja 2, Košeleva 19, Morozova 11, Malikh, Malova (L), Šiliakovaja 10.

Odbojkašice Hrvatske poražene su u drugom kolu skupine C od reprezentacije Rusije, ali dojam kojega su izabranice Igora Lovrinova ostavile u ogledu protiv aktualnih olimpijskih viceprvakinja je sjajan. Teško se sjetiti kada je hrvatska ženska reprezentacija tako sjajno kroz cijelu utakmicu parirala reprezentaciji iz vrha svjetske odbojke. Da je bilo malo sreće i koncentracije mogle su Hrvatice izboriti i peti set i uzeti barem jedan bod.

Za to je nedostajalo malo sreće u četvrtoj dionici. Hrvatska je imala vodstvo 15:12, te 18:17. Igor Lovrinov pozvao je minutu odmora, Popović je prošla za 20:18, Miloš je donijela poen za 22:20. I kada se činilo da je peti set na dlanu, pad koncetracije odnio je veliku priliku.

No, unatoč tome hrvatske odbojkašice zaslužuju sve pohvale. Odlično su parirale ruskom sastavu u prvom setu, Poljak je donijela 18:18, a sjajna Jerkov nije prošla napad za 19:18. Imale su hrvatske odbojakšice nekoliko prilika da povedu, ali na kraju su Ruskinje blokirale Popović za 21:23 i tu je priči bio kraj.

Vodila je Hrvatska i u drugom setu, blok je donio prednost 10:7, ali na drugu minutu tehničkog odmora ruske odbojkašice imale su prednost 16:12. Bernarda Brčić ušla je u igru umjesto Ane Grbac i malo prodrmala ekipu, te poenom na servisu donijela 16:17, a Miloš blokom 19:19. Ponovo je bila neizvjesna završnica, Ruskinje su imale dvije set lopte (22:24). Kod 23:24 Jerkov je sjajno uhvatila jednu loptu i omogućila napad za 24:24. Ipak, kod 25:25 Jerkov nije prošla, a Rusija je u idućem poenu iskoristila treću meč loptu.

Hrvatske odbojkašice nisu se predavale i odigrale su sjajni treći set. Ovoga puta nisu imale namjeru prepustiti Ruskinjama vodstvo. Prednost 15:10 zadržale su do 22:18, a suparnice su stigle na 22:21. Topić je prošla za 23:21 i 24:22, a Ana Grbac je sjajnom reakcijom na mreži donijela treći set.