MI: Sandra Perković osvojila zlato u Mersinu i odmah otputovala u Birmingham

Subota, 29. lipnja 2013. 22:39 Napisao/la  SC

Perkovićka je u četvrtoj seriji je bacila disk na 66.21, srušila rekord i potvrdila da je nedodirljiva

Sandra Perković opravdala je očekivanja i osvojila zlatnu medalju u bacanju diska na Mediteranskim s novim rekordom igara 66.21 metara. Sandra je već u prvoj seriji pokazala da ja najbolja bacačica današnjice, olimpijska pobjednica i europska prvakinja. Odmah je dobacila do 63.78 što bi bilo dovoljno za zlato.

U četvrtoj seriji je bacila disk na 66.21, srušila rekord i potvrdila da je nedodirljiva. Druga je bila Srpkinja Dragana Tomašević s rezultatom 61.88, a treća Grkinja Anagnostopoulou s rezultatom 55.01.

Perkovićka je odmah nakon natjecanja otputovala u Birmingham, u nedjelju se već natječe  na mitingu Dijamantne lige.

Ana šimić i Turkinja Burcu Ayhan Yuksel osvojile su zlatnu medalju u skoku u vis na Mediteranskim igrama u turskom Mersinu s preskočenih 192 centimetara. Osvojile su zlato nakon tri dodatna skoka jer su prvi dio natjecanja imale posve identičan učinak. Obje su došle do visine 194 centimetara s identičnim brojem pokušaja. Potom su obje tri puta rušile tu visinu, pa se krenulo u 'pripetavanje'. Nakon što niti jedna nije preskočila visine u pripetavanju natjecanje je prekinuto i obje su proglašene zlatnima. Broncu je osvojila Grkinja Antonia Stergiou sa preskočenih 190 cm.

Hrvatski predstavnici u badmintonu Zvonimir Đurkinjak i Zvonimir Holbling osvojili su zlatnu medalju u konkurenciji parova na Mediteranskim igrama u turskom Mersinu što je najveći uspjeh u povijesti hrvatskog badmintona. Đurkinjak i Holbling, članovi BK Medvedgrad 1998, u finalu su pobijedili turski par Emrea Arslana i Huseyina Oruca 2:0 (21:15, 21:9).