SP 2018 Urugvaj - Francuska u četvrtfinalu, Ronaldo otišao kući odmah nakon Messija

Subota, 30. lipnja 2018. 22:00 Napisao/la  SC

Utakmica osmine finala: Urugvaj - Portugal 2:1. Cristiano Ronaldo otišao kući nekoliko sati nakon Lea Messija, dvojice najboljih igrača više nema na Svjetskom prvenstvu

Cavani dvostruki strijelac

Francuska u četvrtfinalu igra protiv Urugvaja, koji je eliminirao europske prvaka rezultatom 2:1.

Cristiano Ronaldo otišao je kući nekoliko sati nakon Lea Messija, dvojica najboljih igrača na svijetu više neće igrati na Svjetskom prvenstvu.

Urugvaj je odigrao utakmicu koja se očekivala od izrazito natjecateljske momčadi koju u napadu predvodi vjerojatno najbolji napadački tandem na prvenstvu Suarez - Cavani.

Da je tome tako pokazala je akcija uoči vodećeg pogotka.

Rijetko viđena dvostruka izmjena dugim loptama Cavani - Suarez rezultirala je rijetko viđenim pogotkom.

Prvo je Cavani dugačkom loptom pronašao Suareza s lijeve na desnu stranu igrališta, uslijedio je kratki dribling, pa precizni i oštri ubačaj na natrčalog Cavanija na drugoj vratnici, trzaj glavom i mreža se zatresla - 1:0.

Otada do kraja utakmice Portugal je kroz prividnu incijativu održavao neizvjesnost do sudačke nadoknade.

Bez konkretnog učinka budući da je Ronaldo bio potpuno zatvoren u gustom urugvajskom rasporedu.

Najbolji strijelac svih vremena odavno nije odigrao jednu utakmicu u kojoj nije imao šansu!

U 55. minuti Urugvaj je primio prvi pogodak na prvenstvu, Pepe je ostao sam na ubačaju iz kuta i glavom zakucao loptu u mrežu - 1:1.

Urugvajci inače slove najjačima u prekidima!

Portugal nije uspio promijeniti način igre prije nego što je Urugvaj ponovo znalački iskoristio slobodanm prostor u zadnjoj trećini.

U 62. minuti Cavani je na kraju brze kontre s lijeve strane kaznenog prostora precizno pogodio suprotni kut - 2:1.

Utakmica je bila riješena bez obizra što su Portugalci snažno pritiskali do kraja.

Objektivno nemaju za čime žaliti za razliku od Urugvaja koji je u 74. minuti možda ostao bez ozlijeđenog Cavanija.

URUGVAJ: Muslera, Laxalt, Godin, Giménez, Caceres, Torreira, Vecino, Nandez (81 Sanchez), Bentancur (63 Rodiguez), Cavani (74 Stuani), Suarez

PORTUGAL: Rui Patricio, Raphaël Guerreiro, Fonte, Pepe, Ricardo Pereira, Joao Mario (84 Fernandes), Adrien Silva (65 Quaresma), Carvalho, B. Silva, Ronaldo, Guedes (74 Andre Silva)

Utakmica osmine finala: Urugvaj - Portugal 2:1 (Cavani 7, 62/Pepe 55)