SP 2018 Rusija izbacila Španjolsku jedanaestercima, Igor Akinfejev ruski heroj

Nedjelja, 01. srpnja 2018. 18:49 Napisao/la  SC

Utakmica osmine finala: Španjolska - Rusija 4:5, nakon jedanaesteraca. Igrao se nogomet koji nije baš najbolja reklama za vrhunske nogometaše kakvi su španjolski

Igor Akinfejev

Rusija je izbacila Španjolsku i priredila najveće iznenađenje nakon što je J. Koreja izbacila Njemačku.

Rusi su u rutelu jedanaesteraca imali Akinfejeva, koji je obranio udarce Kokea i Aspasa i osigurao četvrfinalnu utakmicu protiv Hrvatske ili Španjolske.

Sve zanimljivo do jedanaesteraca dogodilo se do poluvremena iako ni tada nije bilo baš uzbudljivo.

U 11. minuti Ignašević u prekidu objema rukama uhvatio Sergija Ramosa, obojica su padali kada se lopta odbila od Ignaševićeve noge u mrežu - 1:0.

Ignaševič nije ni vidio kako su Španjolci poveli!

U 41. minuti lopta je udarila u Piqueovu ruku, za suca Kruijpersa dvojbe nije bilo iako je španjolski stoper bio leđima okrenut u skoku.

Dzjuba je bio siguran izvođač kaznenog udarca.

U drugom poluvremenu i oba produžetka igrao se nogomet koji nije baš najbolja reklama za vrhunske nogometaše kakvi su španjolski!

Iniesta i Rodrigo jedini su imali (polu)prilike unatoč premoći u posjedu loptu od 75 prema 25 posto.

Rusi nisu praktično uputili ni jedan udarac prema, a kamo li u okvir vratiju.

ŠPANJOLSKA: De Gea, Nacho (70 Carvajal), Pique, Ramos, Alba, Busquets, Koke, Asensio (104 Rodrigo), Silva (67 Iniesta), Isco, Costa (80 Aspas)

RUSIJA: Akinfejev, Fernandes, Kutepov, Ignašević, Žirkov (46 Granat), Zobnin, Kuzjaev (97 Erokhin), Samedov (61 Cheryshev), Golovin, Kudriašov, Dzjuba (65 Smolov)

Utakmica osmine finala: Španjolska - Rusija 4:5, nakon jedanaesteraca (1:1) (Ignašević 11-ag/Dzjuba 41-11m)

Strijelci iz jedanaesteraca: Iniesta 2:1, Smolov 2:2, Pique 3:2, Ignašević 3:3, Koke - Akinfejev brani, Golovin 3:4, S. Ramos 4:4, Cheryshev 4:5, Aspas - Akinfejev brani