SP 2018 Francuska u četvrtfinalu, Kylian Mbappé poslao kući Lea Messija

Subota, 30. lipnja 2018. 18:05 Napisao/la  SC

Utakmica osmine finala: Francuska - Argentina 4:3. Mbappe postigao dva pogotka i iznudio kazneni udarac, Messi opet izgledao kao da ga je netko natjerao doći u Rusiju

Kylian Mbappé

Francuska je prva ostvarila plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva pobjedom (4:3) protiv Argentine.

Kylian Mbappé poslao je kući Lea Messija i društvo, fantastični 19-godišnji napadač jednostavno je bio prebrz za argentinsku obranu.

Mbappe je dvama pogocima zapečatio sudbinu Argentini, koja se uspjela vratiti u utakmicu nakon vodstva Francuske.

Mbappe je pobjegao Roju u 12. minuti, koji je francuskog napadača zaustavio prekršajem za kazneni udarac.

Griezmann je bio siguran izvođač - 1:0.

Francuska je odmah nakon pogotka zauzela obrambeni stav i počela igrati na kontre, što se praktično nije promijenilo do zadnjega zvižduka.

Imala je Argentina prividno inicijativu u prvom dijelu, ali bez konkretne završnice.

Leo Messi opet je izgledao na terenu kao da ga je netko natjerao doći u Rusiju.

Ako već nema momčad, ima Argentina vrhunske igrače koji su kadri promijeniti tijek utakmice.

Di Maria je s 27 metara snažno udario po lopti, što je bilo neuhvaljivo za Llorisa - 1:1.

Može se reći da je Argentinu  nagradilo za upornost. Ništa više!

Francuska je u prvom dijelu dva, tri puta izgledala vrlo opasno u završnici, posebice kada bi lopta u zadnjoj trećini došla do Mbappea.

Griezmann je pogodio gredu iz slobodnog udarca.

U drugom poluvremnu Argentina je povela pogotkom koji je ponovo bio posljedica pritiska.

Messi je udario po lopti nakon prekida, Mercado je ostao sam ispred Llorisa, skrenuo je s(p)retno loptu u mrežu - 2:1.

Francuska je vrlo kratko izgledala u izgubljeno, u 57. minuti usijedio je najljepši trenutka utakmice.

Pavard je sa 17 metara vanjskom stranom kopačke iz voleja loptu efektno poslao u mrežu - 2:2.

Pogodak će konkurirati za najljepši na prvenstvu isto kao što će Mbappe konkurirati za najboljega napadača na prvenstvu nakon što je postignuo dva pogotka kojima je osigurao pobjedu Francuskoj.

Aguero je u sudačkoj nadoknadi udarem glave zaključio golijadu koja će ostati upamćena po uzbudljivoj igri u kojoj obrane nisu bile jače strane obiju momčadi.

FRANCUSKA: Lloris, Hernandez, Umtiti, Varane, Pavard, Pogba, Kante, Matuidi (75 Tolisso), Griezmann (83 Fekir), Mbappe (85 Thauvin), Giroud

ARGENTINA: Armani, Tagliafico, Rojo (46 Fazio), Otamendi, Mercado, Di Maria, Banega, Mascherano, Perez (66 Aguero), Messi, Pavon (75 Meza)

Utakmica osmine finala: Francuska - Argentina 4:3 (Griezmann 13-11m, Pavard 57, Mbappe 64, 68/Di Maria 41, Mercado 48, Aguero 90+3)