SP 2018 Belgija pobijedila Japan spektakularnim preokretom u završnici utakmice

Ponedjeljak, 02. srpnja 2018. 22:05 Napisao/la  SC

Drugo poluvrijeme utakmice između Belgija i Japana ulazi u anale svjetskih prvenstava.

Belgija je prošla u četvrtfinale nakon što je uspjela ostvariti neviđeni rezultatski preokret, do 69. minute Japan je vodio 2:0.

A onda je Vertonghen s(p)retno glavom lobovao japanskog vratara, Belgija se počela vraćati iz mrtvih.

Japan je izgledao bolje i opasnije sve dok belgijski izbornik Martinez u 65. minuti nije u igru poslao Fellainija i Chadlija.

Takvu pričuvnu snagu vjerojatno ima samo Belgija.

U 74. minuti Fellaini je glavom skrenuo loptu u mrežu na Hazardov ubačaj i izjednačio - 2:2.

Japanska momčad nije djelovala izgubljeno, naprotiv.

Odigrali su japanski igrači nekoliko kombinacija od kojih se belgijskim braničima zavrtjelo u glavama, Courtois je nekoliko put bio na mukama.

U sudačkoj nadoknadi Japanci su pritisnuli bez ikakvih kalkulacija, Belgijanci su znalački kaznili njihovu hrabru igru.

U 94. minuti Belgijanci su preveli kontru za školu nogometa, Chadli je poentirao kao na malom nogometu.

Japanci su zalegli na travnjak u suzama, na kraju su ispali možda malo naivno, ali su prikazali nogomet na kojega mogu biti ponosni.

BELGIJA: Courtois, Kompany, Vertonghen, Alderweireld, Carrasco (65 Chadli), Witsel, De Bruyne, Meunier, E. Hazard, Lukaku, Mertens (65 Fellaini)

JAPAN: Kawashima, Nagatomo, Shoji, Yoshida, H. Sakai, Shibasaki (81  Yamaguchi), Hasebe, Inui, Kagawa, Haraguchi (81 Honda), Osako

Utakmica osmina finala: Belgija - Japan 3:2 (Vertonghen 69, Fellaini 74, Chadli 90+4/Haraguchi 48, Inui 52)