Kvalifikacije za SP: Lionel Messi potvrdio pobjedu Argentine protiv Paragvaja

Subota, 08. rujna 2012. 11:33 Napisao/la  SC

Kvalifikacije za SP: Argentina - Paragvaj 3:1. Prijateljske utakmice: Španjolska - Saudijska Arabija 5:0, Brazil - Južnoafrička Republika 1:0

Nogometaši Argentine pobijedili su Paragvaj 3:1 i ubilježili četvrtu pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2014. godine. Argentina je povela pogotkom Di Marije u 3. minuti, a izjednačio je Fabbro realiziravši najstrožu kaznu u 18. minuti.

Vodstvo Argentini vratio je Higuain, a točku na "i" stavio je Leo Messi u 64. minuti.

Uz kvalifikacijske utakmice, odigrano je i nekoliko prijateljskih. U najzanimljivijim Španjolska je svladala Saudijsku Arabiju 5:0 (Cazorla 24', Rodriguez 27', 72', Xavi 47', Villa 62'-11m), dok je Brazil  teže od očekivanog pobijedio Južnoafričku Republiku 1:0 pogotkom Hulka u 75. minuti.

Rezultati utakmica južnoameričkih kvalifikacija za SP: Argentina - Paragvaj 3:1, Ekvador - Bolivija 4:0, Argentina - Paragvaj 3:1, Peru - Venezuela 2:1.