Nedjelja, 08. prosinca 2019. 15:06 Napisao/la  SC

WBA razbio Swansea i pobjegao Leedsu

Slaven Bilić

Slaven Bilić i njegov WBA hit su Championshipa.

Bilićeva momčad razbila je Swansea u 20. kolu 5:1 i s ova tri boda došla je do šeste pobjede u nizu.

WBA je poveo u 25. minuti golom Ajayija, na 2:0 povisio je Pereira devet minuta kasnije.

Nadu gostima je pružio Surridge u 39. minuti, no Robson-Kanu minutu prije odmora postiže i treći gol za domaće.

U nastavku je igrao i zabijao samo WBA.

Phillips i Edwards su zabili još dva gola i Bilićeva momčad preskočila je Leeds i vratila se na prvo mjesto Championshipa.

WBA je ovo šesta uzastopna pobjeda, a deset su kola neporaženi.

Bilić je srušio rekord sa WBA, star čak 99 godina.

Naime, WBA ima 16 utakmica bez poraza na domaćem terenu, što im je zadnji put uspjelo 1920. godine.

Utakmica 20. kola: WBA - Swansea 5:1 (Ajayi 25, Pereira 34, Robson-Kanu 44, Phillips 70, Edwards 74/ Surridge 39)

Poredak: WBA 45, Leeds 43, Fulham 35, Bristol City 35....