Serie A: Udinese za 11 minuta torpedirao Sampdoriju, Bologna i Lazio odigrali bez pogodaka

Ponedjeljak, 10. prosinca 2012. 23:35 Napisao/la  SC

Utakmice 16. kola: Sampdoria - Udinese 0:2 (Danilo 17, Di Natale 28), Bologna - Lazio 0:0

SERIE A - 16. kolo

SAMPDORIA - UDINESE 0:2

Stadion Lugi Ferraris. Gledatelja: 20.000

Sudac: Gervasoni (Mantova)

Strijelac: 0:1 Danilo (17), 0:2 Di Natale (28)

Žuti kartoni: Gastaldello, Pozzi (Sampdoria), Heurtaux (Udinese)

SAMPDORIA: Romero, Berardi (75 Castellini), Gastaldello (53 Estigarribia), Rossini, Costa,Soriano, Tissone, Maresca (46 Pozzi), Obiang, Poli, Icardi

UDINESE: Brkić, Heurtaux, Danilo, Angella, Basta, Allan, Pinzi (66 Lazzari), Badu, Pasquale (74 Armero), Pereyra, Di Natale (90 Ranegie)

Udinese je iskoristio slabosti Sampdorijine obrane u prvome poluvremenu i stigao do vrijedne pobjede kojom je skočio u gornji dom Serie A, na osmu poziciju. Friulani su poveli u 17. minuti. Nakon kornera sa desne strane Danilo glavom na drugoj stativi matira Romera za 0:1. U 28. minuuti Udinese je udvostručio prednost. Berardi je pokušao zaustaviti kontru gostiju ali je loptu odbio u Badua od kojega se pak odbila na nogu Di Nataleu kojemu nije bio nikakav problem poslati loptu u nebranjenu mrežu za 0:2.

BOLOGNA - LAZIO 0:0

Stadion Renato Dall'Ara. Gledatelja: 27.000

Sudac: Damato (Barletta)

Žuti kartoni: Guarente, Sorensen (Bologna), Cavanda, Kozak (Lazio)

Crveni karton: Kozak (Lazio 88 - drugi žuti karton)

BOLOGNA: Agliardi, Motta, Antonsson, Sorensen, Cherubin, Perez (48 Guarente), Khrin (88 Pasquato), Taider, Kone (80 Morleo), Diamanti, Gilardino

LAZIO: Marchetti, Cavanda, Biava, Ciani, Radu, Candreva (78 Klose), Hernanes, C. Ledesma, A. Gonzalez (68 Lulić), Mauri (90 Onazi), Kozak

Bila je ovo vrlo važna utakmica za oba sastava ali iz sasvim suprotnih razloga. Bologni je pobjeda bila nužna "da uhvati zraka" u borbi za opstanak dok je Lazio u slučaju pobjede mogao nastaviti sanjati Ligu prvaka. Možda je upravo važnost "ubila ovu utakmicu". Lazio je bio opasniji i kvalitetniji protivnik ali je Bologna većim htijenjem i zalaganjem uspijela zatvoriti sve prilaze prema Agliardiju i nadoknaditi manjak kvalitete.