ENGLESKO PRVENSTVO

Sveci šokirali Chelsea, City torpedirao Newcastle

Subota, 30. ožujka 2013. 18:45 Napisao/la  SC

Manchester City svladao je Newcastle 4:0, a Southampton je bio bolji od Chelsea 2:1

PREMIER LIGA - 31. kolo

MANCHESTER CITY - NEWCASTLE 4:0

Stadion Etihad. Gledatelja: 47.201

Sudac: Neil Swarbrick (Lancashire)

Strijelci: 1:0 Tevez (41'), 2:0 David Silva (45'), 3:0 Kompany (56'), 4:0 Perch (70'-ag)

Žuti kartoni: Anita, Cabaye (Newcastle)

MANCHESTER CITY: Hart, Zabaleta, Lescott, Kompany (73' Javi Garcia), Clichy, Toure, Barry, David Silva (83' Sinclair), Tevez, Nasri (71' Aguero), Džeko

NEWCASTLE: Elliot, Simpson, Steven Taylor, Yanga-Mbiwa, Gutierrez, Anita, Cabaye (74' Bigirimana), Obertan (46' Perch), Sissoko, Gouffran (63' Gosling), Cisse

Manchester City nije mario za pobjedu gradskog rivala Uniteda kojom je povećao bodovnu razliku na 18 bodova; uvjerljivom je izvedbom, posebice u drugom dijelu, nadigrao Newcastle 4:0 i zadržao nadu za obranom naslova.

Dugo je trebalo Građanima da proigraju i počnu zabijati golove, sve do završnice prvog dijela kada su poentirali dvaput. U 39. minuti Tévez je na dodavanje Clichyja zabio prvi, a u posljednjim trenucima prije odmora David Silva udvostručio je vodstvo i zadao siguran kurs prema pobjedi domaćina.

Mancinijevi izabranici u potpunosti su se razigrali u nastavku dvoboja; već u devetoj minuti drugog poluvremena Kompany je po već prokušanom receptu, ubačaju s boka, postavio 3:0, a u strijelce se upisao i Yaya Touré točno na sredini drugog dijela pogodivši mrežu od bloka Percha

SOUTHAMPTON - CHELSEA 2:1

Stadion St Mary's. Gledatelja: 31.779

Sudac: Jon Moss (W Yorkshire)

Strijelci: 1:0 Rodriguez (23'), 1:1 Terry (33'), 2:1 Lambert (35')

Žuti kartoni: Lambert, Schneiderlin (Southampton), Torres (Chelsea)

SOUTHAMPTON: Boruc (46' K. Davis), Clyne, Yoshida, Hooiveld, Shaw, Puncheon (62' Ward - Prowse), Schneiderlin, Cork, Steven S. Davis (85' Fox), Rodriguez, Lambert

CHELSEA: Cech, Azpilicueta, Ivanović, Terry, Bertrand, Obi Mikel (72' Ramires), Lampard, Moses, Oscar (76' Benayoun), Marin (61' Hazard), Torres

Glavna priča popodnevnih utakmica 31. kola Premier lige poraz je Chelseaja na gostovanju kod davljenika Southamptona. Ni po čemu, međutim, sastav Rafaela Beníteza nije pokazao da je favorit u ovom dvoboju. Domaćin je silno tražio tri boda kojima bi se odmaknuo od opasne zone, a prvi korak ka tom cilju napravio je Rodríguez u 23. minuti postigavši vodeći pogodak.

Turbulentno i razdoblje bogato pogocima nastavljeno je izjednačujućim pogotkom Terryja nakon udarca iz kuta Marina u 33. minuti, no zadovoljstvo u redovima Plavih trajalo je svega dvije minute jer je Rickie Lambert iz slobodnog udarca neobranjivo pogodio za 2:1 i, pokazat će se, konačan rezultat.

EVERTON - STOKE 1:0

Stadion Goodison Park. Gledatelja:33.977

Sudac: Mike Jones (Cheshire)

Strijelac: 1:0 Mirallas (28')

Žuti kartoni: Barkley (Everton), Whelan, Shawcross, Shotton (Stoke)

Everton se približio na šest bodova trećem Tottenhamu i i četiri trećem Chelsaju poslije minimalne pobjede protiv Stoke Cityja na domaćem terenu u posljednjoj subotnjoj utakmici 31. kola Premier lige. U Liverpoolu gledatelji nisu mogli vidjeti partiju za pamćenje, ali je Everton bez važnih igračkih karika odradio posao. Nikica Jelavić odigrao je cijelu utakmicu našavši se par puta u poluprilikama. Everton se uključio u borbu za plasman u Ligu prvaka. Šanse mu uopće nisu loše jer će do kraja prvenstva igrati s konkurentima za to natjecanje, Tottenhamom, Arsenalom i Chelseajem. Prva velika prilika pripala je gostima. Howard sjajno brani Huthov udarac glavom, a Walters pogađa prečku poslije odbijene lopte. Bez suspendiranih Fellainija i Pienaara, Everton je teško kreirao šanse, ali je u 28. uspio povesti iz kontranapada. Howard izbija nabačaj Wilsona, a Mirallas kreće u napad. Izbjegao je start Nzonzija na polovici terena, pobjegao je Cameronu i ljevicom svladao gostujućeg vratara.

Shawcross je uspio zabiti za Stoke, ali je gol poništen zbog zaleđa. Stoke je uspio oduprijeti se Evertonovim naletima i do poluvremena je bio ravnopravan suparnik, ali ne i posebno opasan, pa se Davidu Moyesu nije osvetila igra s tri braniča. Predstava na Goodison Parku izgubila je i ono malo zanimljivosti iz prvog dijela. Jedine prave prilike pripale su Stokeu kad je Huth poslije slobodnog udarca pogodio vanjsku stranu mreže, a Jerome opalio malo iznad gola poslije sjajnog proigravanja Shottona petom.

Stadion "Goodison Park" Gledatelja:33.977

EVERTON: Howard, Jagielka, Heitinga, Distin, Baines, Coleman, Gibson, Osman, Mirallas (80' Barkley), Jelavić, Anichebe.

STOKE: Begović, Cameron (79' Adam), Shawcross, Huth, Wilson, Shotton, Whelan, Nzonzi, Walters, Crouch (79' Jones), Jerome.

Rezultati 31. kola: Sunderland - Manchester United 0:1 (Bramble 27'-ag), Arsenal - Reading 4:1 (Gervinho 11', Cazorla 48', Giroud 67', Arteta 77'/Robson-Kanu 68'), Manchester City - Newcastle 4:0 (Tevez 41', David Silva 45'+2, Kompany 56', Perch 70'-ag), Southampton - Chelsea 2:1 (Rodriguez 23', Lambert 35'/Terry 33'), Swansea - Tottenham 1:2 (Michu 71'/Veronghen 7', Bale 21'), West Ham - WBA 3:1 (Carroll 16', 80', O'Neil 28'/Dorrans 88'-11m), Wigan - Norwich 1:0 (Kone 81'), Everton - Stoke 1:0 (Mirallas 28)