Serie A: Budimir zabio za pobjedu Crotonea, Mandžukić strijelac, Verona pregazila Milan

Nedjelja, 17. prosinca 2017. 14:51 Napisao/la  SC

Utakmica 17. kola: Verona - Milan 3:0, Bologna - Juventus 0:3

Ante Budimir (Crotone)

Atalanta i Lazio podijelili su bodove u susretu u kojem su domaći do 79. minute držali prednost od 3:2, a zatim je Laziu bod donio Alberto.

Po dva su se puta upisali u strijelce Iličić kod domaćih i Milinković-Savić kod gostiju.

Vargić je utakmicu gledao sa klupe Lazia.

Nogometaši Juventusa slavili su u Bologni 0:3.

Prvi pogodak djelo je Miralema Pjanića u 27. minuti iz slobodnog udarca.

Devet minuta kasnije Pjanić je asistirao Mandžukiću za drugi pogodak gostiju.

Konačan rezultat postavio je Matuidi pogodivši donji lijevi kut s ruba kaznenog prostora.

Mandžukić je igrao do 76. minute kada ga je zamijenio Dybala. Pjaca je utakmicu gledao s klupe.

U momčadi Bologne Petković je ušao u 53. minuti umjesto Destra.

Crotone je minimalno pobijedio Chievo, a strijelac jedinog pogotka bio je Ante Budimir u 33. minuti na asistenciju Ajetia.

Fiorentina i Genoa odigrali su bez golova. Badelj je igrao cijeli susret u dresu domaćina, dok je Brlek napustio igru Genoe u 77. minuti.

Sassuolo je bio uspješniji od Sampdorije pogotkom Matrija u 90. minuti.

Strinić je igrao cijelu utakmicu u dresu poraženih.

Nogometaši Verone uvjerljivo su svladali Milan na svom terenu. Završilo je 3:0

Trener Verone Fabio Pecchia pogodio je sa ranim izmjenama. Bessa je ušao u 22., a Kean u 32. minuti. Obojica su se kasnije upisali u strijelce.

U 24. minuti Romulo je centrirao, Carraciolo glavom pospremio loptu u mrežu za 1:0.

Izjednačiti je mogao Montolivo u 33. minuti, ali je loptu poslao visoko preko gola.

Vratar Nicolas je u 37. obranio sjajan udarac Suse.

U 55. minuti Bessa je pronašao Keana koji pogađa donji lijevi kut za 2:0.

Suso u 69. minuti puca pod prečku, no Nicolas brani.

Konačnih 3:0 postavlja Bessa u 77. minuti.

Vratar Nicolas spasio je mrežu u 86. minuti nakon udarca Bonuccia kada je lopta išla pod prečku.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Suso je zaradio crveni karton zbog opasnog starta.

Nikola Kalinić igrao je za Milan do 57. minute kada ga je zamijenio Silva.

VERONA: Nicolas, Ferrari, Caracciolo, Heurtaux, Caceres, Romulo, Zuculini, BUchel, Verde, Valoti (22 Bessa), Cerci (32 Kean)

MILAN: Donnarumma, Calabria, Bonucci, Romagnoli, Rodriguez (46 Cutrone), Kessie, Montolivo (71 Locatelli), Bonaventura, Suso, Kalinić (57 Silva), Borini

Utakmica 17. kola: Verona - Milan 3:0 (Caracciolo 24, Kean 55, Bessa 77), Bologna - Juventus 0:3 (Pjanić 27, Mandžukić 36, Matuidi 64), Crotone - Chievo 1:0 (Budimir 33), Fiorentina - Genoa 0:0, Sampdoria - Sassuolo 0:1 (Matri 90), Benevento - SPAL 1:2 (Cremonesi 59-ag/ Floccari 64, 73), Atalanta - Lazio 3:2 (Caldara 19, Iličić 22, 50/ Milinković-Savić 27, 35, Alberto 79)