Serie A: Juventus jedva pobijedio, Bonucci donio pobjedu Milanu, Roma poražena

Subota, 06. siječnja 2018. 15:17 Napisao/la  SC
Ciro Immobile (Lazio)

Mario Mandžukić igrao je za Juventus od 69. minute u pobjedi protiv Cagliarija.

Juventus je pobijedio pogotkom Bernaderschija u 76. minuti, aktualni prvak nije baš oduševio prezentacijom.

Naprotiv, vratar Juventusa Szczesny spašavao je nekoliko puta mrežu.

Roma je doživjela domaći poraz, Atalanta je nastavila seriju pozitivnih rezultata.

Četvrtim porazom Roma se korak udaljila od plasmana u Ligu prvaka, Atalanta približila plasmanu u Europsku ligu.

Nogometaši Milana minimalnim su rezultatom svladali Crotone.

Jedini pogodak postigao je Bonucci u 54. minuti. Šest minuta kasnije Franck Kessié je zabio drugi gol za Milan, ali su ga suci nakon konzultiranja videotehnologije poništili.

Nikola Kalinić u igru Milana ušao je u 76. minuti, a tada je Budimir zamijenjen u momčadi Crotonea.

Lazio je sa čak 2:5 slavio u gostima kod SPAL-a. Zanimljivo, čak četiri pogotka postigao je Ciro Immobile.

Alberto je doveo Lazio u vodstvo u 5. minuti, a tri minute kasnije izjednačio je Antenucci sa bijele točke nakon prekršaja Baste.

Immobile je prvi puta zatresao mrežu u 19. minuti, a novi pogodak je stigao sedam minuta kasnije za 1:3. Antenucci je smanjio u 31. minuti na 2:3.

Immobile je bio neriješiva zagonetka za domaćine te je već u 41. minuti zabio za 2:4. Četvrti pogodak Immobile je dao u 51. minuti za konačnih 2:5.

Pobjedu Lazia Vargić je pratio sa klupe.

Napoli je sa 2:0 svladao Veronu.

Pogotke su zabili Koulibaly u 66. te Callejon u 78. minuti.

Rog je u igru pobjedničke momčadi ušao u 86. minuti.

Pobjedu Genoi nad Sassuolom donio je Galabinov u 80. minuti.

Brlek je za Genou igrao do 76. minute.

Benevento je nadigrao Sampdoriju sa 3:2.

Nakon što je u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Caprari doveo Sampdoriju u vodstvo, u nastavku je Benevento izjednačio golom Code u 69. minuti.

Domaći su na 2:1 povisili u 84. ponovno zahvaljujući Codi, a 3:1 djelo je Brignole u prvoj minuti sudačke nadoknade susreta.

Sampdoria je u 94. smanjila pogotkom Kownackija.

Nogometaši Torina pobijedili su Bolognu 3:0.

Berenguer je ubacio iz slobodnog udarca u 39. minuti, a glavom je mrežu zatresao Lorenzo De Silvestri.

U 49. minuti Molinaro radi prekršaj, sudac Damato pokazuje na bijelu točku za Bolognu.

Izvođač je bio Pulgar, ali vratar Sirigu je pročitao u koju će stranu pucati te je obranio.

Samo četiri minute kasnije Torino je povisio vodstvo zahvaljujući pogotku Nianga.

Konačnih 3:0 postavio je Falque u 85. minuti.

Utakmice 20. kola: Cagliari - Juventus 0:1 (Bernaderschi 74),  Roma - Atalanta 1:2 (Džeko 56/Cornelius 14, De Roon 19), Torino - Bologna 3:0 (De Silvestri 39, Niang 53, Falque 85), Milan - Crotone 1:0 (Bonucci 54), Benevento - Sampdoria 3:2 ( Coda 69, 84, Brignola 90+1/ Caprari 45+1, Kownacki 90+4), Genoa - Sassuolo 1:0 (Galabinov 80), Napoli - Verona 2:0 (Koulibaly 66, Callejon 78), SPAL - Lazio 2:5 (Antenucci 8-11m, 31/ Alberto 5, Immobile 19, 26, 41, 51)

Poredak: Napoli 51, Juventus 50, Inter 42, Lazio 40, Roma 39, Sampdoria i Atalanta 30....