Serie A: Juventus pobijedio u derbiju, Inter ispao iz utrke za naslov prvaka

Nedjelja, 08. ožujka 2020. 15:48 Napisao/la  SC
Slavlje pred praznim tribinama

Juventus je u derbiju kola pobijedio (2:0) Inter pred praznim tribinama Allianz stadiona na kojima bi inače bilo 40.000 gledatelja.

Inter je porazom izvjesno ispao iz utrke za titulu prvaka, koja se svela na dvoboj Juventusa i Lazija.

Utakmica u kojoj su najglasniji navijači bili igrači na klupi za pričuve obilovala je visokim tenzijama, ulog je bio velik, malo se atrakcija moglo vidjeti.

Jedino bi se za Dybalin majstorski pogodak isplatilo platiti ulaznicu.

Marcelo Brozović standardno je odigrao stožernu ulogu u Interu, koji ima vrhunsku momčad, ali toliko vrhunsku da bi mogao nadigrati Juventus.

Inter pet godina nije Juventusu postigao pogodak u Torinu.

Usput, Ronaldo nije uspio postati prvi igrač u povijesti Serije A koji je u 12 utakmica zaredom bio strijelac iako je u sudačkoj nadoknadi imao dvije izgledne prilike.

SPAL je minimalno slavio u gostima kod Parme.

Strijelac jedinog pogotka bio je Petagna u 70. minuti sa bijele točke nakon što je njegova momčad tražila da sudac Pairetto konzultira VAR u slučaju prekršaja Alvesa nad Valotijem.

Rebić je igrao do 57. minute susreta Milana i Genoe koji su rossoneri izgubili 1:2.

Jedini pogodak za domaće postigao je Ibrahimović, nakon što je Genoa povela golovima Pandeva i Cassate.

Sampdoria je pobijedila Veronu 2:1 pogocima Quagliarelle.

Milan Badelj igrao je do 87. minute za svoju Fiorentinu koja je gostovala u Udinama.

Susret je završio bez pogodaka.

Utakmice 26. kola: Parma - SPAL 0:1 (Petagna 70-11m), Milan - Genoa 1:2 (Ibrahimović 77/ Pandev 7, Cassata 41), Sampdoria - Verona 2:1 (Quagliarella 77, 86-11m/ Zaccagni 32), Udinese - Fiorentina 0:0, Juventus - Inter 2:0 (Ramsey 55, Dybala 67)

Poredak: Juventus 63, Lazio 62, Inter 54 (25), Atalanta 48,..