Serie A: Inter pobijedio nakon deset utakmica, asistenta Brozovića izviždali navijači

Nedjelja, 11. veljače 2018. 14:26 Napisao/la  SC
Slavlje Intera nakon deset utakmica

Inter je na Giuseppe Meazzi pobijedio Bolognu s 2:1 i prekinuo negativni niza od čak 10 utakmica bez pobjede.

U početnom sastavu Intera našla su se oba hrvatska reprezentativca, Marcelo Brozović te Ivan Perišić.

Inter je odlično krenuo te već u drugoj minuti poveo preko Edera koji je iskoristio sjajnu povratnu loptu Brozovića.

Brozović je u 11. minuti imao sjajnu priliku da i sam postigne gol, ali je njegov udarac glavom bio neprecizan.

No, u 25. minuti Bologna je stigla do izjednačenja kada je Mirandinu grešku iskoristio bivši Interov igrač Rodrigo Palacio.

Inter je nakon primljenog gola još odlučnije krenuo u napad, a jedan od najraspoloženijh igrača bio je Perišić, koji je u 35. minuti dobro pucao, ali je njegov udarac obranio Mirante.

Inter je nastavio nizati šanse i na otvaranju drugog poluvremena.

Prvo je D'Ambrosio pogodio gredu u 49. minuti, a već u sljedećem napadu Skriniarev udarac glavom je prošao malo iznad vrata Bologne.

U 54. minuti Perišićev udarac glavom otišao je iznad gola.

Pet minuta kasnije iz igre je izašao Brozović kojeg je zamijenio Brazilac Rafinha.

I onda je konačno u 63. minuti Inter ponovno došao do vodstva, a prvijenac u dresu nerazzura zabio je 19-godišnji Yann Karamoh.

Posao Interu u današnjoj utakmici olakšao je Mbaye koji je u razmaku od samo četiri minute dobio dva žuta kartona.

No, Bologna je u 88. minuti bila vrlo blizu izjenačenja, ali udarac Palacia sjajno je obranio Handanović. Još jedan crveni karton za Bolognu dobio je Masina u 95. minuti.

Iako je asistirao Ederu za vodeći pogodak, Brozović je prilikom izaska iz igre u 58. minuti izviždan od strane domaćih navijača.

Hrvatski reprezentativac im nije ostao dužan te se ironičnim pljeskom zahvalio na tom ispraćaju iz igre.

Brozovića su potom do klupe ispratili klupski dužnosnici koji su spriječili daljnji okršaj s navijačima

Inter je s tri boda iskoristio poraz Lazija te je Spallettijeva momčad zauzela treće mjesto s dva boda prednosti ispred momčadi iz Rima.

Sampdoria je na domaćem terenu s 2:0 pobijedila Veronu za koju je svih 66 minuta odigrao Bruno Petković.

Igrači Marca Giampaola bili su bolji cijelo prvo poluvrijeme, ali nisu uspjeli postići pogodak.

No, već na samom otvaranju drugog dijela, u 50. minuti pogodak glavom postigao je Barreto.

U 86. minuti svoj 16. pogodak sezone zabio je Quagliarella koji je bio precizan s bijele točke. Ivan Strinić nije ulazio u igru.

Torino je slavio protiv Udinesea s 2:0, a prvi pogodak na utakmici zabio je N'Koulou u 32. minuti nakon ubačaja iz kuta kojeg je izveo Iago Falque.

Konačan rezultat u 66. minuti postigao je Belotti na asistenciju De Silvestrija.

Stipe Perica je u igru ušao u 54. minuti, a Andrija Balić je cijeli susret odgledao s klupe.

Genoa je pogotkom u 91. minuti došla do sva tri boda na gostovanju kod Chieva, a jedini pogodak na utakmici postigao je Laxalt.

Sassuolo i Cagliari odigrali su bez pogodaka.

Prvu priliku za vodstvo imali su gosti nakon što je FArias u 10. minuti snažno pucao, ali je domaći vratar obranio.

Sedam minuta kasnije domaći prijete preko Politana, ali lopta odlazi pored gola.

U 29. minuti Sau puca pored gola, a dvije minute kasnije Bababcar za malo iznad prečke.

Iznad prečke završio je i opasan pokušaj Berardija u 46. minuti.

Berardi je zaprijetio i u 60. minuti ponovno neprecizno.

U 80. minuti Matri stavlja na muke gostujućeg vratara, koji izlazi kao pobjednik.

Utakmice 24. kola: Roma - Benevento 5:2 (Fazio 26, Džeko 59, Under 62, 75, Defrel 90+2-11m/Guilherme 7, Brignola 76),  Sassuolo - Cagliari 0:0, Chievo - Genoa 0:1 (Laxalt 90+1), Inter - Bologna 2:1 (Eder 2, Karamoh 63/ Palacio 25), Sampdoria - Verona 2:0 (Barreto 50, Quagliarella 85), Torino - Udinese 2:0 (N'Koulou 32, Belotti 66)

Poredak: Napoli 63, Juventus 62, Inter 48, Roma 47, Lazio 46, Sampdoria 41...