Serie A: Cagliari poražen, Rog ozlijeđen, Lecce pobijedilo Napoli nakon 9 godina

Nedjelja, 09. veljače 2020. 14:38 Napisao/la  SC
Lecce bolje od Napolija

Sassuolo je slavio u gostima kod SPAL-a.

Bonifazi je doveo domaće u vodstvo u 23. minuti, ali Caputo je izjednačio u 65. sa bijele točke.

Pobjedu gostima zabio je Boga u 90. minuti.

Lecce je svladao i Napoli Gennara Gattusa i priredio najveće iznenađenje u 23. kolu talijanske Serie A.

Lecce je slavio s 3:2, a bila je to prva pobjeda Leccea protiv Napolija u posljednjih devet godina, te prva na stadionu San Paolo nakon 1998. godine.

Gosti su poveli u 29. minuti golom Gianluce Lapadule, izjednačio je Arkadiusz Milik u 48. minuti, no Lapadula je drugim golom na utakmici u 61. minuti doveo Lecce u novu prednost.

Korak bliže pobjede Lecce je stigao u 82. minuti kada je Marco Mancoso zabio za 3:1 sjajnim pogotkom iz slobodnjaka. Jose Callejón u 90. minuti smanjio škaricama na 2:3, ali za više nije bilo vremena.

Važne bodove u borbi za prvoligaški spas osvojila je i Genoa koja je pobijedila Cagliari s 1:0.

Prvu pobjedu Genoi u posljednjih pet kola donio je Goran Pandev pogotkom u 43. minuti.

Marko Rog nije nastupio za Cagliari koji je bez pobjede čak devet kola.

Utakmica 23. kola: SPAL - Sassuolo 1:2 (Bonifazi 23/ Caputo 65-11m, Boga 90), Brescia - Udinese 1:1 (Bisoli 81/ De Paul 90+3), Genoa - Cagliari 1:0 (Pandev 43) Napoli - Lecce 2:3 (Milik 48, Callejon 90/ Lapadula 29, 61, Mancosu 82), Parma - Lazio 0:1 (Caicedo 41)