Serie A: Romi pripao rimski derbi, Napoli pobijedio u Milanu nakon 27 godina

Nedjelja, 22. rujna 2013. 17:13 Napisao/la  SC

Utakmice 4. kola: Milan - Napoli 1:2, Roma – Lazio 2:0, Juventus – Verona 2:1.

Strijelci: 1:0 Balzaretti 63', 2:0 Ljajić 90+4' - 11m

Žuti kartoni: Maicon, De Rossi, Florenzi (Roma), Lulić, Cavanda, Cana (Lazio)

Crveni karton: Andre Dias 81'

ROMA: De Sanctis, Maicon, Benatia, Castan, Balzaretti, Pjanić (85' Tadei), De Rossi, Strootman, Gervinho, Totti (90' Borriello), Florenzi (50' Ljajić).

LAZIO: Marchetti, Cavanda (71' Floccari), Ciana (77' Andre Dias), Cana, Konko, Ledesma, Candreva, Gonzales, Hernanes (78' Ederson), Lulić, Klose.

Roma je u rimskom derbiju golovima Balzarettija u 63. i Ljajića iz jedanaesterca u sudačkoj nadoknadi pobijedila Lazio 2:0. Roma je povela u 63. minuti preko Balzarettija. Bio je to prvi pogodak lijevog bočnog u 29-tom susretu za Romu. Totti je nakon kratko izvedenog kornera prošao uz liniju i zavrnuo loptu na drugu vratnicu gdje je usamljen bio Balzaretti i lijevicom iz voleja zatresao mrežu nebesko plavih. Balzaretti je akciju prije pogotka uzdrmao vratnicu nakon koje Ljajić nije uspio loptu pospremiti u mrežu Lazija. Od 81. Minute Lazio je igrao sa igračem manje nakon što je isključen Andre Dias koji je na terenu proveo samo nepune četiri minute. Konačnih 2:0 postavio je Adem Ljajić udarcem sa bijele točke u sudačkoj nadoknadi. Prethodno je baš Ljajić nepropisno zaustavljen od strane kapetana Lazia Ledesme. Roma je pobjedom u gradskom derbiju zasjela na vrh Serie A sa maksimalnim učinkom u dosadašnja četiri kola.

Juventus je minimalno 2:1 na svom terenu slavio protiv Verone golovima ovoljetnih pojačanja Teveza i Llorentea.

Pobijedila je i Fiorentina na gostovanju u Bergamu kod Atalante 2:0. Strijelci za pobjedu Viola bili su Fernandes i Rossi.

U posljednoj utakmici 4. kola Napoli je pobijedio Milan na San Siru pogocima Britosa i Higuaina. Napolitanci su nastavili impresivan niz pobjeda prvom pobjedom u Milanu nakon čak 27 godina.

Rezultati 4. kola: Roma – Lazio 2:0 (Balzaretti 63', Ljajić 90+4' – 11m) Sasuolo – Inter 0:7 (Palacio 7', Taider 23', Pucino 33'-ag, Alvarez 53', Milito 63', Cambiasso 75', Milito 83'), Atalanta – Fiorentina 0:2 (Fernandes 41', Rossi 69'), Bologna – Torino 1:2 (Natali 29' / D'Ambrosio 2', Cerci 46' – 11m), Catania – Parma 0:0, Juventus – Verona 2:1 (Tevez 40' Llorente 45+3' / Cacciatore 36'),  Cagliari – Sampdoria 2:2 (Ekdal 26, Conti 90+1/Gabbiadini 89, De Silvestri 90+3), Chievo – Udinese 2:1 (Pellisier 13, Riggoni 40/Maicousel 1), Genoa – Livorno 0:0, Milan - Napoli 1:2 (Balotelli 90+1/Britos 6, Higuain 53)