Serie A: Inter postao lider, Lukaku i Martinez osigurali pobjedu protiv Lazija

Nedjelja, 14. veljače 2021. 14:25 Napisao/la  SC
Veselje u Milanu

Inter je preuzeo vodstvo na ljestvici Serie A!

Nakon što je Spezia u subotu pobijedila Milan, momčad Antonija Contea pobijedila (3:1) je Lazio i postala novi lider, pobjedu su osigurali Romelu Lukaku i Lautaro Martinez s naglaskom na Lukakua.

Snažni Belgijanac postigao je dva pogotka i asistirao Martinezu tako da je Argentinac gurnuo loptu u praznu mrežu.

Lukaku se na vrhu ljestvice strijelaca izjednačio s Ronaldom, obojica su postignula po 16 pogodaka.

Marcelo Brozović odigrao je još jednu vrhunsku utakmicu, Ivan Perišić više nego dobro igrao je do 91. minute na poziciji ljevog braniča u sustavu 3-5-2.

Mario Pašalić igrao je prvo poluvrijeme dok je Boško Šutalo igrao do 62. minute za Atalantu u pobjedi protiv Cagliarija, gosti su do tri boda stigli u 90. minuti.

Atalnta je pobjedom zadržala priključak s momčadima koje se bore za europski plasman

Nogometaši Rome pobijedili su Udinese 3:0 u utakmici 22. kola Serie A.

Rimljani su sve riješili u prvom dijelu dvama pogocima Verteouta za pobjedu kojom su skočili na treće mjesto.

Utakmica 22. kola: Roma – Udinese 3:0 (Verteout 5, 25-11 m, Pedro 90+3), Cagliari - Atalanta 0:1 (Muriel 90), Sampdoria - Fiorentina 2:1 (Keita 31, Quagliarella 71/Vlahović 37), Inter - Lazio 3:1 (Lukaku 22-11m, 45, Martinet 64/Escalante 61)

Poredak: Inter 50, Milan 49, Roma 43, Juventus 42 (21), Napoli 40 (21), Lazio 40 (21), Atalanta 40...