Serie A: Higuain dvostruki strijelac za Juventus, Mandžukić odigrao cijelu utakmicu u Cagliariju

Nedjelja, 12. veljače 2017. 14:21 Napisao/la  SC

Utakmica 24. kola: Cagliari - Juventus 0:2,  Crotone - Roma 0:2, Inter - Empoli 2:0, Palermo - Atalanta 1:3, Sassulo - Chievo 1:3, Torino - Pescara 5:3

Juventus je dvama pogocima Higuaina (2:0) osvojio bodove na neugodnom gostovanju kod Cagliarija.

Mario Mandžukić odigrao je cijelu utakmicu na poziciji bočnog napadača, Marko Pjaca ostao je sjediti na klupi.

Nogometaši Rome pobijedili su na gostovanju Crotone.

U 11. minuti Tonec je primio nisku loptu na rubu kaznenog prostora i pucao prema desnoj stativi, ali je vratar Szczesny je odlično obranio.

Ferrari je u 17. minuti skrivio kazneni udarac, a izvođač je bio Džeko koji je promašio mrežu. Tri minute kasnije Salahov pokušaj glavom odlazi malo preko gola.

Roma je ipak povela u 40. minuti kada je Nainggolan pogodio mrežu Crotonea s ruba šesnaesterca.

U 57. minuti Fazio je pucao sa 11 metara, a vratar Cordaz skrenuo loptu u stativu.

Acosty je pokušao iznenaditi vratar Rome u 60. minuti, no Szczesny se nije dao prevariti.

Džeko se pogotokom u 77. minuti iskupio za promašeni jedanaesterac, asistent je bio Salah.

Nogometaši Sassuola poraženi su na domaćem terenu od Chieva 1:3.

Domaći su od treće minute igrali sa igračem manje nakon što je isključen Letschnert zbog povlačenja.

Najstrožu kaznu izveo je Roberto Inglese i pogodio stativu.

Matri je doveo Sassuolo u vodstvo u 24. minuti, a Inglese je zatim izjednačio iskupivši se za promašeni jedanaesterac u 39. minuti te osigurao pobjedu sa još dva pogotka.

Inter je bez ozlijeđenog Brozovića i kažnjenog Perišića pobijedio sa 2:0 Empoli.

Posavec je na golu Palerma primio tri pogotka od Atalante.

Golijada je pala na utakmici Torina i Pescare.

Torino je već nakon 15 minuta igre imao prednost od tri pogotka, a u 53. minuti vodili su 5:0.

Uslijedio je nespretan autogol Ajetija te dva pogotka Benalija za konačnih 5:3.

Utakmice 24. kola: Cagliari - Juventus 0:2 (Higuain 37, 47), Crotone - Roma 0:2 (Nainggolan 40, Džeko 77), Inter - Empoli 2:0 (Eder 14, Candreva 54), Palermo - Atalanta 1:3 (Chochev 41/ Conti 19, Gomez 26, Grassi 86), Sassulo - Chievo 1:3 (Matri 24/ Inglese 39, 56, 67), Torino - Pescara 5:3 (Falque 2, Ajeti 9, Belotti 15, 61, Ljajić 53/Ajeti 74-ag, Benali 75, 83)