TALIJANSKA SERIE A

Vukušić dvaput pogodio okvir gola

Nedjelja, 16. rujna 2012. 17:19 Napisao/la  SC

Lazio je slavio kod Chieva, a Vladimir Petković postao je tek drugi trener rimskog sastava koji je krenuo u sezonu s tri pobjede

Nogometaši Rome uspjeli su prokockati 2:0 vodstvo protiv Bologne, a Juventus je preokretom kod Genoe stigao do treće pobjede. Stopostotan niz na otvaranju prvenstva nastavili su i Lazio koji je slavio kod Chieva, Napoli koji je pobijedio Parmu, te Sampdorija koja je svladal Pescaru 3:2 pogotkom Caprarija u 90. minuti. Inače, Ante Vukušić je igrao od prve minute i čak je u dva navrata pogodio okvir gola. Hrvatskog napadača u 81. minuti zamijenio je Abbruscato.

Roma je u 16. minuti utakmice imala vodstvo 2:0 koje je uspješno držala do 72. minute. I onda je sve krenulo nizbrdo, Gilardino je smanjio na 1:2, a Diamanti je minutu kasnije izjednačio rezultat. Roma je do kraja uspjela upropastiti utakmicu kada se vratar Stekelenburg sudario s Nicolasom Burdissom nakon ubačaja Gyorgyja Garicsa, te su omogućili Gilardinu da pošalje loptu u praznu mrežu.

Lazio je slavio kod Chieva, a Vladimir Petković postao je tek drugi trener rimskog sastava koji je krenuo u sezonu s tri pobjede. Jedini kojem je to uspjelo prije njega bio je legendarni Tommaso Maestrelli u sezoni 1974/75. Dva pogotka postigao je Hernanes, a to su bili ujedno prvi pogoci koje je Chievo primio na domaćem terenu nakon skoro 500 minuta igre.

Juventus je na gostovanju pobijedo Genovu i torinski sastav 483 dana nije poražen.

Rezultati 3. kola: Chievo - Lazio 1:3 (Pellisier 82'/Hernanes 5', 74', Klose 38'), Roma - Bologna 2:3 (Florenzi 7', Lamela 16'/Gilardino 72', 90', Diamanti 73'), Fiorentina - Catania 2:0 (Jovetić 43', Toni 65'), Genoa - Juventus 1:3 (Immobile 18'/Giaccherini 61', Vučinić 68', Asamoah 84'), Napoli - Parma 3:1 (Cavani 3', Pandev 39', Insigne 77'/Parolo 44'), Pescara - Sampdoria 2:3 (Celik 75', Caprari 90'/ Lopez 31', Estigarribia 60', Lopez 76'), Siena - Udinese 2:2 (Calaio 70', Eduardo 77'-11m/Basta 3', Di Natale 6'), Torino - Inter 0:2 (Milito 13', Cassano 83').