Serie A: Pobjede Rome i Juventusa, torinski sastav primio gol nakon 744 minute!

Nedjelja, 22. prosinca 2013. 17:04 Napisao/la  SC

Rezultati 17. kola: Bologna - Genoa 1:0, Atalanta - Juventus 1:4, Verona - Lazio 4:1, Roma - Catania 4:0,  Sampdoria - Parma 1:1,  Sassuolo - Fiorentina 0:1, Torino - Chievo 4:1, Livorno - Udinese 1:2 , Cagliari - Napoli 1:1

Juvetnus i Roma nastavili su utrku na čelu Serie A, Napoli je posustao remijem kod Cagliarija. Juventus se pomučio na gostovanu kod Atalante, tek su Llorente i Vidal dvama pogocima u samoj završnici slomili otpor domaćina. Domaćin je poveo golom Moraleza što je oznaćilo kraj niza od 744 minute bez pogotka za torinski sastav! Juventus je nastavio niz dobrih rezultata, a Atalanta izgubila nakon pet utakmica bez poraza na domaćem travnjaku. Marko Livaja u redovima Atalante ušao je u igru u 68. minuti.

Roma je zadržala priključak za Juventusom pobijedivši Cataniju. Giallorossi i dalje ne znaju za poraz u prvenstvu, a 5. siječnja očekuje ih veliki derbi protiv Juventusa.

Bologna je pobjedom protiv Genoe pobjegla iz zone ispadanja, Šime Vrsaljko igrao je do 64. minute.

Rezultati 17. kola: Bologna - Genoa 1:0 (Diamanti 57'), Atalanta - Juventus 1:4 (Moralez 15'/ Tevez 6', Pogba 46', Llorente 75', Vidal 79'), Verona - Lazio 4:1 (Toni 5', 78', Iturbe 44', Romulo 63'/ Biglia 27'), Roma - Catania 4:0 (Benatia 18', 59', Destro 55', Gervinho 80'),  Sampdoria - Parma 1:1 (Eder 44'/ Lucarelli 64'),  Sassuolo - Fiorentina 0:1 (Rossi 82'), Torino - Chievo 4:1 (Immobile 45', 65', Vives 80', Cerci 90'/ Théréau 9'), Livorno - Udinese 1:2 (Siligardi 32'/ Lopez 11', Heurtaux 65'), Cagliari - Napoli 1:1 (Nene 9'/Higuain 19'-11m).