Serie A: Parma na San Siru zadala još jedan udarac Milanu, Pirlo donio Juventusu pobjedu

Nedjelja, 16. ožujka 2014. 17:16 Napisao/la  SC

Rezultati 28. kola: Atalanta - Sampdoria 3:0,  Milan - Parma 2:4, Cagliari - Lazio 0:2,  Livorno - Bologna 2:1,  Sassuolo - Catania 3:1

Nogometaši Milana još su jednom razočarali svoje navijače. Parma je u 28. kolu talijanskog prvenstva odnijela puni plijen sa San Sira. Posljednji put Parma je na gostovanju u Milanu u prvenstvu slavila 1996. godine kada je pobjedu gostima donio Mario Stanić!

Utakmicu je uvelike usmjerilo rano isključenja vratara Milana Christiana Abbiatija. Vratar Milana isključenje je zaradio zbog prekršaja nad Ezequielom Schelottom što je ujedno donijelo Parmi penal. Siguran je bio Cassano - 0:1. Milan nije imao sreće u 18. minuti kada je pokušaj Balotellija završio u gredi.

Iako je Milan dobro parirao, Casano je u 51. minuti povisio vodstvo. Rami je ušao s klupe i smanjio na 1:2, a Balotelli je bio siguran s bijele točke u 76. minuti. Gosti su imali puno prigovra na ovu odluku.

Parma je ipak znala iskoristiti svoje prilike, Amauri i Biabiany zaključili su sudbinu Milana u završnici.

Andrea Pirlo pogotkom u 89. minuti osigurao je Juventusu pobjedu protiv Genoe.

Rezultati 28. kola: Fiorentina – Chievo 3:1 (Cuadrado 11, Matri 39, Gomez 89/Paloschi 62), Genoa - Juventus 0:1 (Pirlo 89), Atalanta - Sampdoria 3:0 (Carmona 36', Bonaventura 42', Denis 56'),  Milan - Parma 2:4 (Rami 57', Balotelli 76'-11m/ Cassano 9'-11m, 51', Amauri 78', Biabiany 90'), Cagliari - Lazio 0:2 (Lulić 19', Keita 69'),  Livorno - Bologna 2:1 (Benassi 47', Paulinho 53'/Christodoulopoulos 86'-11m),  Sassuolo - Catania 3:1 (Zaza 56', Missiroli 62', Sansone 89'/ Bergessio  31')