Serie A: Kalinić strijelac u porazu Fiorentine od Napolija, Vrsaljkov Sassuolo pobijedio Lazio

Nedjelja, 18. listopada 2015. 14:28 Napisao/la  SC

Utakmica 8. kola: Bologna - Palermo 0:1, Atalanta - Carpi 3:0, Frosinone - Sampdoria 2:0, Genoa - Chievo 3:2, Verona - Udinese 1:1, Sassuolo - Lazio 2:1, Napoli - Fiorentina 2:1

Nogometaši Napolia svladali su Fiorentinu 2:1 u poslijepodnevnom derbiju osmog kola talijanskog prvenstva. Domaći su poveli u 46. minuti preko Insignie. Nikola Kalinić donio je Fiorentini izjednačenje u 73. minuti

. No, slavlje gostiju bilo je kratkoga vijeka jer je Higuain donio novu prednost domaćima dvije minute kasnije. Napoli je ovom pobjedom došao na samo tri boda zaostatka od vodeće Fiorentine.

Novi prvoligaš Carpi poražen je u gostima kod Atalante, a Bubnjić je igrao cijeli susret za svoj Carpi. Perica je u sastav Udinesea ušao u 75. minuti. Crno-bijeli remizirali su u gostima kod Verone. Vrsaljko je odigrao svih 90 minuta za Sassuolo koji je iznenadio i pobijedio Lazio na domaćem terenu.

Pobjedu Palerma Mato Jajajlo je pratio s klupe.

NAPOLI: Reina, Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam, Allan (90 Lopez), Jorginho, Hamsik, Callejon, Higuain, Insigne (61 Mertens, 79 El Kaddouri)

FIORENTINA: Tatarusanu, Tomović (78 Babacar), Rodriguez, Astori, Blaszczykowski, Badelj, Vecino, Alonso (55 Roncaglia), Bernardeschi (52 Iličić), Valero, Kalinić

Utakmica 8. kola: Bologna - Palermo 0:1 (Vazquez 23), Atalanta - Carpi 3:0 (Pinilla 7, Gomez 43, Cigarini 63), Frosinone - Sampdoria 2:0 (Paganini 54, Dionisi 55), Genoa - Chievo 3:2 (Pavoletti 13, Gakpe 17, Tachtsidis 90/ Paloschi 1, Pellissier 77), Verona - Udinese 1:1 (Pazzini 41-11m/ Thereau 84), Sassuolo - Lazio 2:1 (Berardi 7, Missiroli 60/ Anderson 67), Napoli - Fiorentina 2:1 (Insigne 46, Higuain 75/ Kalinić 73)