Serie A: Napoli pobijedio Lazio u derbiju kola, Milan protiv SPAL-a nastavio pozitivan niz

Subota, 10. veljače 2018. 17:20 Napisao/la  SC
Marko Rog (Napoli)

Marko Rog igrao od 81. minute za vodeću momčad lige u uvjerljivoj pobjedi protiv Lazija.

Prema pozicijama na ljestvici trebao je to biti derbi kola, ali je Napoli nadmoćno osvojio bodove nakon što su gosti poveli.

Ivan Vargić sjedio je na klupi Lazija.

Nogometaši Milana uvjerljivo su pobijedili u gostima SPAL. Završilo je o:4 u korist rossonera, a heroj susreta je mladi napadač Patrick Cutrone koji je sa dva pogotka produžio niz bez poraza na osam susreta.

Mlada napadačka zvijezda Milana već je u drugoj minuti dovela svoj klub u vodstvo, nakon što je Suso ubacio, Bonaventura pucao glavom, a golman odbio Cutroneu na nogu.

U 33. minuti gosti su mogli povećati svoje vodstvo, ali udarac Calhanoglua ne pronalazi put do mreže Mereta.

Najbolju priliku na utakmici momčad iz Ferrare imala je u 41. minuti kada je Viviani zatresao stativu.

Nakon dvadeset minuta igre u nastavku opet se ukazao Cutrone našavši se ponovno na pravom mjestu u pravo vrijeme. Ovaj puta je pucao Suso, a 20-godišnji napadač rossonera, nakon duplog pasa sa stativom, posprema loptu u nebranjenu mrežu.

Osam minuta kasnije sve je bilo riješeno kada je teško pogriješila obrana SPAL-a. Loptu je na dvadesetak metara od gola ukrao Lucas Biglia te je preciznim udarcem savladao vrata bijelo-plavih.

U posljednjoj minuti utakmice konačan rezultat postavlja Borini koji se najbolje snašao nakon dodavanja Montoliva.

Lorenco Šimić odigrao je svih 90 minuta za SPAL i dobio žuti karton, dok je Nikola Kalinić ozlijeđen.

Crotone i Atalanta podijelili su bodove.

Zanimljivo, oba su gola pala u posljednjih deset minuta.

Mandragora je doveo domaće u vodstvo u 80. minuti, a izjednačio je Palomino u 88. minuti.

Budimir je igrao za domaće do 86. minute.

Utakmice 24. kola:    Napoli - Lazio 4:1 (Callejon 43, Wallace 54-ag, Rui 56, Meretens 73/de Vrij 3),  SPAL - Milan 0:4 (Cutrone 2, 65, Biglia 73, Borini 90), Crotone - Atalanta 1:1 (Mandragora 80/ Palomino 88)

Poredak: Napoli 63, Juventus 62, Lazio 46, Inter 45 (23), Roma 44 (23), Sampdoria 38 (23)...