Serie A: Mateo Kovačić postigao prvijenac u prvenstvu, Parma i Milan postigli devet golova

Nedjelja, 14. rujna 2014. 16:49 Napisao/la  SC

Utakmice 2. kola: Inter - Sassuolo 7:0, Parma - Milan 4:5

Nogometaši Intera nadigrali su Sassuolo 7:0, a Mateo Kovačić odigrao je još jednu odličnu utakmicu upisavši gol i dvije asistencije u prvoj prvenstvenoj pobjedi ove sezone.

Hrvatski reprezentativac u listu strijelaca upisao se u 21. minuti. Icardi je sjajnim potezom petom jednu loptu prebacio za Osvalda koji je pronašao Kovačića. Hrvatski nogometaš ušao je u kazneni prostor i poentirao za 2:0. Inače, Kovačiću je to prvi gol u Serie A otkad je stigao u Inter.

Kovačić je dobru predstavu najavio u 4. minuti kada je odlično podvalio loptu za strijelca Icardija koji je zbio hat-trick. Hrvatski reprezentativac drugu asistenciju je upisao 53. minuti odlično drugom loptom pronašavši Icardija između gostujućih braniča. Mateo je zamijenjen u 65. minuti.

Šime Vrsaljko igrao je za Sassuolo do 18. minute. Remi Fiorentine i Genoe (0:0), Milan Badelj je pratio s klupe.

U utakmici Parme i Milana gledatelji su vidjeli vatromet golova, čak pet pogodaka morao je postići Milan da bi minimalno (5:4) pobijedio u Parmi.

INTER: Handanović, Andreolli, Ranocchia, Juan Jesus; Nagatomo (od 62' Mbaye), Hernanes, Medel, Kovačić (od 65' Guarin), Dodò; Osvaldo, Icardi

SASSUOLO: Consigli; Vrsaljko (od 18' Gazzola), Terranova, Ariaudo, Peluso, Biondini, Magnanelli, Missiroli (od 46' Taider),  Berardi, Zaza (od 65' Pavoletti), Sansone

Utakmice 2. kola: Inter - Sassuolo 7:0 (Icardi 3', 30', 53', Kovačić 21', Osvaldo 43', 72', Guarin 74'), Parma - Milan 4:5 (Cassano 27, Felipe 51, Lucarelli 73, De Sciglio 89-ag/Bonaventura 25, Honda 37, Menez 45, 79, de Jong 68),  Cagliari - Atalanta 1:2 (Cossu 85/Estigarribia 5, Boakye 67), Fiorentina - Genoa 0:0, Lazio - Cesena 3:0 (Candreva 19, Parolo 56, Mauri 90), Napoli - Chievo 0:1 (Maxi Lopez 49), Sampdoria - Torino 2:0 (Gabbiadini 34, Okaka 79)