Serie A: Mario Pašalić strijelac protiv Napolija, Boško Šutalo debitirao, Udinese iznenadio Romu

Četvrtak, 02. srpnja 2020. 21:50 Napisao/la  SC

Atalanta postignula 82 pogotka, čak 23 više od vodećega Juventusa za koji igra Cristiano Ronaldo, vjerojatno najbolji strijelac svih vremena

Mario Pašalić u zagrljaju suigrača

Mario Pašalić bio je strijelac prvoga pogotka protiv Napolija, Atalanta je ostvarila još jednu pobjedu kojom je potvrdila da spada u vrh talijanskog nogometa.

Atalanta zbog načina igre uživa simpatije svih ljubitelja nogometa, ponovo je momčad Giana Piera Gasperinija ispunila očekivanja lepršavim nogometom za pogodak više.

Ovom pobjedom Atalanta je defintivno potvrdila plasman u Ligu prvaka i status daleko najefikasnije momčadi Serije A uz važnu napomenu da Gasperini igra u sustavu s trojicom stopera u zadnjoj liniji.

Gasperini je svoju momčad na pozicijama ispred stopera posložio malo drugačije od klasičnih formacija kojima treneri u pravilu pribjegavaju.

U 29 utakmica Atalanta je postignula 82 pogotka, 16 više od drugoga prema efikasnosti Lazija ili čak 23 više od vodećega Juventusa za koji igra Cristiano Ronaldo, vjerojatno najbolji strijelac svih vremena.

U 47. minuti Gomez je ubacio zdesna, Pašalić je glavom loptu skrenuo u mrežu.

Gosens je u 56. minuti potvrdio pobjedu, lijevi bočni branič ušao je u završnicu na kraju osmišljene akcije.

Zanimljiva za izbornika Zlatka Dalića je Pašalićeva pozicija, Gasperini je hrvatskog reprezentativca koristio na mjestu bočnog napadača iza Zapate.

Pašalić je izašao u 88. minuti, a minutu kasnije prvi put za Atalantu zaigrao je 20-godišnji Boško Šutalo.

Šutalo je ušao u igru u 89. minuti umjesto stopera Toloija.

U siječnju je stigao iz Osijeka za 5 mil. eura.

Momčad Udinesea iznenadila je Romu na Olimpicu i osvojila važne bodove u bijegu sa začelja.

Ilija Nestorovski potvrdio je pobjedu, bivši igrač Intera iz Zaprešića postigao je pogodak u 78. minuti.

Utakmice 29. kola: Atalanta - Napoli 2:0 (Pašalić 47, Gosens 56), Roma - Udinese 0:2 (Lasagna 12, Nestorovski 78)

Poredak: Juventus 72, Lazio 68, Inter 64, Atalanta 60, Roma 48,...