Mandžukić prvi strijelac u novom prvenstvu

Subota, 19. kolovoza 2017. 20:07 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola: Juventus - Cagliari 3:0, Verona -  Napoli 1:3

Mario Mandžukić postao je prvi strijelac u Seriji A u sezoni 2017/18.

Mandžukić je postigao prvi pogodak u pobjedi (3:0) Juventusa protiv Cagliarija, aktualni prvak na tipičan je način osvojio prva tri boda.

Dominantni Juventus uvjetno je doveo u pitanje pobjedu samo jednom, u 39. minuti Farisa nije iskoristio kazneni udarac koji je skrivio Chiellini. Točnije, Buffon je obranio njegov udarac.

Nakon toga povratka za momčad Duje Čopa više nije bilo.

U nastavku utakmice debitirala su pojačanja Mautidi i Douglas Costa, Juventus je opet složio vrlo moćnu momčad nabrijanih sujeta popu Higuainove.

Argentincu se nije baš svidjelo što ga Allegri vadi iz igre nakon što zabio pogodak.

Mandžukić je vrlo korektno osigrao cijelu uakmicu na svojoj poziciji lijevog bočnog napadača, Čop je izašao u 81. minuti.

Napoli je ostvario prvu pobjedu i ostao bez Hysaja, koji je skrivio kazneni udarac i dobio crveni karton.

Marko Rog sjedio je na klupi.

Utakmice 1. kola Serije A: Juventus - Cagliari 3:0 (Mandžukić 12, Dybala 45+1, Higuain 66), Verona - Napoli 1:3 (Pazzini 83-11m/Souprayen 32-ag, Milk 39,  Ghoulam 62)