Serie A: Mandžukić opet odlučio pobjednika derbija, Perišić strijelac u remiju

Subota, 22. prosinca 2018. 14:46 Napisao/la  SC
Mario Mandžukić (Juventus)

Mario Mandžukić opet je bio ključni igrač Juventusa.

Mandžukić je u 35. minuti glavom postigao pogodak koji je odlučio pobjednika derbija kola

Juventus čim postigne pogodak počne igrati prepoznatljivo zatvoreno, Roma je posebice u završnici utakmice dominirala kroz posjed lopte bez šansi.

U 91. minuti sudac je ponišito pogodak Diega Coste nakon što je VAR-om utvrđen prekršaj uoči pogotka.

Milan je na San Siru ugostio Fiorentinu i izgubio.

Inter remizirao je protiv Chieva u Veroni 1:1.

Goste iz Milana u vodstvo je doveo Ivan Perišić golom netom prije odlaska na odmor.

U izrađenoj akciji i na asistenciju Maura Icardija u 39. minuti hrvatski reprezentativac samo je postavio nogu i skrenuo loptu u mrežu domaćina iz Verone.

Perišić je zabio nakon točno 112 dana i 33 udarca na gol u tom periodu, ali Inter nije uspio pobijediti i odnijeti kući sva tri boda.

Šok za momčad Luciana Spallettija priredio je Sergio Pellissier u prvoj minuti sučevog dodatka kada je pobjegao gostujućoj obrani i lobom matirao Handanoviča za konačnih 1:1.

Gosti iz Toskane slavili su s 0:1 te tako na rub provalije doveli stratega rossonera Gennara Gattusa.

Junak viola bio je Federico Chiesa koji je u 73. minuti odmjerenim udarcem iz daljine nadmudrio Donnarummu te tako bacio u očaj domaće navijače.

Hrvatski nogometaši nisu se naigrali, Pjaca je ušao tek u 88. minuti, dok je Halilović ostao na klupi.

Genoa je pobijedila Atalantu s 3:1 te tako upisala prvu pobjedu nakon 11 utakmica.

Za prvo domaće slavlje u mandatu Jurićevog nasljednika Cesarea Prandellija zaslužni su strijelci Piatek i Lazović, ali i slovenski nogometaš u dresu gostiju iz Bergama Josip Iličić.

Naime, veznjak Atalante u 36. je minuti promašio prvi od dva kaznena udarca svoje ekipe.

Nakon toga gosti su promijenili izvođača te je Zapata bio precizan u 55. minuti.

Na kraju utakmice nogometaši Atalante izgubili su živce - isključeni su Palomino i Toloi te je gostujući sastav završio utakmicu s devetoricom.

Sassuolo i Torino podijelili su bodove.

Završilo je 1:1 - vodstvo granati donio je Belotti u 55. minuti, da bi bod zeleno-crnima spasio Brignola u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Svoju je zadaću u borbi za priključak s Juventusom odradio Napoli koji je na svom stadionu s minimalnih 1:0 nadvisio SPAL.

Pogodak vrijedan tri boda djelo je Albiola koji je bio precizan na asistenciju Mertensa u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela.

U Udinama su bodove podijelili Udinese i Frosinone odigravši 1:1, dok je Sampdoria u efikasnoj utakmici s 2:4 pobijedila Empoli.

Nogometaši Lazia pobijedili su Cagliari 3:1.

Već nakon 23 minute Lazio je vodio 2:0, golovima Milnikovića-Savića u 12. te Acerbija u 23. minuti.

Na 3:0 povisio je Lulić u 67. minuti.

Za goste počasni pogodak postigao je Joao Pedro sa bijele točke u trećoj minuti sudačke nadoknade susreta.

Bradarić je odigrao svih 90 minuta za goste, dok je Pajac ušao u 46. minuti.

Badelj je utakmicu pratio s klupe domaćih.

Utakmice 17. kola:  Juventus - Roma 1:0 (Mandžukić 35),    Lazio - Cagliari 3:1 (Milinković-Savić 12, Acerbi 23, Lulić 67/ Joao Pedro 90+3-11m), Milan - Fiorentina 0:1 (Chiesa 73), Empoli - Sampdoria 2:4 (Pasqual 11-11m, Caputo 75/ Ramirez 41, Quagliarella 69, Caprari 87, 90+1), Genoa - Atalanta 3:1 (Toloi 45+6-ag, Lazović 67, Piatek 88/ Zapata 55-11m), Napoli - SPAL 1:0 (Albiol 45+1), Sassuolo - Torino 1:1 (Brignola 90+2/ Belotti 55), Udinese - Frosinone 1:1 (Mandragora 32/ Ciano 61-11m), Chievo - Inter 1:1 (Pellisier 90+1/ Perišić 39), Parma - Bologna 0:0

Poredak: Juventus 49, Napoli 41, Inter 33, Lazio 28, Milan 27...