Serie A: Juventus pobijedio Romu u derbiju kola, Milan i Inter opet izgubili

Subota, 23. prosinca 2017. 14:31 Napisao/la  SC
Benatia postigao pogodak pokraj uspavane obrane Rome

Juventus je u derbiju 17. kola pobijedio (1:0) Romu i ostao bod iza vodećeg Napolija.

Benatia je bio strijelac jedinog pogotka nakon udarca iz kuta, prvo je Chiellini glavom loptu poslao u vratara Alissona, odbijenu loptu Benatia je iz blizine ponovo poslao u vratara, koji je loptu skrenuo u gredu od koje se opet odbila Benatiji...

Treću put vratar Rome nije imao šanse obraniti pokraj svojih statičnih suigrača.

Mario Mandžukić odigrao je standardno na standardnom mjestu uz lijevu graničnu liniju.

Zanimljivo, Dybala nije ušao u igru, a Max Allegri obavio je samo dvije zamjene.

Milan je doživio novi poraz, nastavlja se frustrirajuća serije neuspjeha jedne od najskupljih talijanskih i europskih momčadi.

Nikola Kalinić igrao je do 82. minute, izašao je uz gromoglasne zvižduke s tribina.

Genoa je minimalno slavila protiv Beneventa, a pobjedu je donio Lapadula u drugoj minuti sudačke nadoknade susreta sa bijele točke.

Kazneni udarac skrivio je Belec.

Napoli je pobijedio Sampdoriju 3:2.

Sve važno dogodilo se u prvom poluvremenu.

Gosti su poveli nakon samo dvije minute igre pogotkom Ramireza iz slobodnog udarca.

Napoli je izjednačio u 16. mintu. Callejon je pucao, vratar Viviano obranio, a na odbijenu loptu natrčao je Allan i pospremio ju u mrežu za 1:1.

U 26. minuti Hysaj radi prekršaj, sudac Massa pokazuje na bijelu točku, a siguran izvođač za goste bio je Quagliarella.

Napoliju je trebalo samo sedam minuta igre za izjednačenje. Martens je ubacio, Insigne zatresao mrežu za 2:2.

U 39. minuti Mertens ponovno asistira, ovaj puta Hamsiku za pobjedu 3:2.

U 77. minuti drugi žuti karton i put u svlačionicu Masa pokazuje Mariu Ruiu te je NApoli do kraja susreta igrao sa igračem manje.

Rog je utakmicu gledao s klupe Napolija dok je Strinić igrao za Sampdoriju do 84. minute.

Inter je poražen u gostima kod Sassuola. Jedini pogodak za domaće postigao je Falcinelli u 34. minuti.

Inter je imao priliku za izjednačenje čak i sa bijele točke u 49. minuti, ali je vratar Consigli obranio udarac Icardija.

Perišić je igrao svih 90 minuta i u 25. minuti imao sjajnu priliku, koju je Consigli obranio.

Brozović je igrao samo prvo poluvrijeme.

SPAL i Torino podijelili su bodove. Gosti su već nakon 10 minuta igre imali 0:2, oba je pogotka postigao Falque.

Torino je prvo smanjio na 1:2 u 42. minuti pogotkom Vivianija, a zatim je bod donio Antenucci sa bijele točke u 69. minuti.

Udinese je sa 4:0 svladao Veronu.

Balić je ušao u pobjedničku momčad u 82. minuti, dok je Perica susret pratio s klupe domaćih.

Nogometaši Lazia lako su se obračunali sa Crotoneom.

Završilo je 4:0, a zanimljivo na poluvremenu je bilo 0:0.

Mrežu gostiju načeo je Lukaku u 56. minuti.

U 78. minuti Immobile je nakon centaršuta glavom pogodio uz densu statviu za 2:0

Anderson je u 86. minuti pronašao Lulića koji niskim udarcem pogađa sredinu Crotoneova gola za 3:0.

Tri minute kasnije konačnih 4:0 postavlja Andeson na asistenciju Parola.

Budimir je igrao za poraženu momčad do 74. minute kada ga je zamijenio Simy.

Vargić je bio na klupi pobjednika Lazija.

Utakmica 18. kola:   Juventus - Roma 1:0 (Benatia 18),    Milan - Atalanta 0:2 (Cristante 32, Iličić 71),  Lazio - Crotone 4:0 (Lukaku 56, Immobile 78, Lulić 86, Anderson 89), Genoa - Benevento 1:0 (Lapadula 90+2-11m), Napoli - Sampdoria 3:2 (Allan 16, Insigne 33, Hamsik 39/ Ramirez 2, Quagliarella 27-11m), Sassuolo - Inter 1:0 (Falcinelli 34), SPAL - Torino 2:2 (Viviani 42, Antenucci 69-11m/ Falque 1, 10), Udinese - Verona 4:0 (Barak 28, 68, Widmer 44, Lasagna 80)

Poredak: Napoli 45, Juventus 44, Inter 40, Roma 38, Lazio 36, Sampdoria 27...