Serie A: Juventus pobijedio u Napoliju, talijansko prvenstvo je završilo

Nedjelja, 03. ožujka 2019. 22:27 Napisao/la  SC
Callejon uspio ublažiti poraz

Mario Mandžukić i Cristiano Ronaldo predvodili su napad Juventusa u utakmici koja je trebala derbi kola, pa i prvenstva s obzirom da su igrale prve dvije momčadi na ljestvici.

Juventus je brzo stekao prednost, od 25. minute Napoli je ostao bez isključenog Mereta.

Činilo se da je Juventus dvama pogocima do odmora riješio sve dileme oko pobjednika, ali je u 47. minuti u svlačionicu morao isključeni Pjanić.

Napoli je u drugom dijelu bio ravnopravni protivnik, postigao je pogodak, stvorio nekoliko (polu)prilika, Insigne je u 84. minuti iz kaznenog udarca pogodio stativu.

Ima Juventus ponekad i  sreće iako 16 bodova prednosti ispred Napolija nemaju veze sa srećom. Talijansko prvenstvo je praktično završilo u 26. kolu!

Mandžukić je izašao u 74. minuti.

Mario Pašalić igrao je za domaćina od 72., a Mario Pjaca od 85. minute za goste u utakmici između Atalanta i Fiorentine.

Utakmice 26. kola Serie A: Napoli - Juventus 1:2  (Callejon 61/Pjanić 28, Can 39), Atalanta - Fiorentina 3:1 (Iličić, Gomez 34, Gosens 59/Murile 3), Udinese - Bologna 2:1 (De Paul 25-11m, Pussetto 79/Palacioa 39), SPAL - Sampdoria 1:2 (Kurtić 90+4/Quagliarella 4, 11), Genoa - Frosinone 0:0, Torino - Chievo 3:0 (Belotti 76, Rincon 90+2, Zaza 90+3)

Poredak: Juventus 72, Napoli 56, Milan 48, Inter 47, Roma 44...