Serie A: Juventus pobijedio u Napoliju, prvi poraz napuljske momčadi ove sezone

Petak, 01. prosinca 2017. 22:50 Napisao/la  SC
Higuain (Juventus), presudio bivšima

Juventus je pobijedio (1:0) u Napoliju u derbiju 15. kola!

Napoli je doživio prvi poraz u sezoni, Juventus je na napuljskom stadionu San Paolo demonstrirao kako se igra nogomet na rezultat.

Higuain je u 13. minuti zatresao mrežu bivšega kluba i utakmica je završila!

Juventus je od 13. minute karakterično discipliniranom igrom u obrani sačuvao prednost.

Uzalud pritisak Napolija, posebice u završnici utakmice. Obrambeni bedem aktualnog prvaka bio je jednostavno neprobojan, a nekoliko predvidljivh pokušaja izvana Buffon je bez problema obranio.

Utakmica sadržajem nije bila dostojna kvalitete igrača obiju momčadi, ali trenera Allegrija nije zanimao dojam nego pobjeda.

Aktualni prvak primaknuo se vodećem Napoliju (38) na samo bod.

Mandžukić nije igrao zbog ozljede, Rog je sjedio na klupi.

SPAL je od 9. minute utakmice protiv Rome ostao bez isključenog Felipea, domaćin je sve riješio nakon pola sata.

Utakmice 15. kola: Roma - SPAL 3:1 (Džeko 19, Strootman 32, Pellegrini 53/Viviani 55), Napoli - Juventus 0:1 (Higuain 13)