Serie A: Juventus izbjegao poraz u 90. minuti, Atalanta dokazala da igra najbolji nogomet

Subota, 11. srpnja 2020. 23:41 Napisao/la  SC

Ronaldo realizirao dva penala, Atalanta u prvom dijelu sakrila loptu Juventusu, Gasperini promijenio napadačku trojku i dignuo momčad, Nikola Kalinić strijelac za Romu

Ronaldo spasio Juventus

Juventus je u derbiju 32. kola izbjegnuo prvi domaći poraz ove sezone u svom stilu.

U 90. minuti Ronaldo je postigao drugi pogodak iz kaznenog udarca i izjednačio, Atalanta je ostala prikraćena za pobjedu koju je prema igri zaslužila.

Atalanta nije pobijedila, ali je pokazala da igra daleko najbolji nogomet u Italiji iako trener Gasperini igra s trojicom stopera.

U prvom poluvremenu mučna su za navijače Juventusa bila razdoblja tijekom kojih su igrači vodeće momčadi Serije A bespomoćno trčali za loptom u nogama igrača Atalante.

Jedini je Dybala do odmora u nekoliko solo pokušaja iskazao klasu dostojnu Juventusa.

U 16. minuti Atalanta je povela nakon sjajnog Gomezova proigravanja i Zapatine reakcije.

Atalanta je na gostovanjima ove sezone doživjela samo jedan poraz, zadnji poraz uopće doživjela u 20. kolu kod kuće i to od zadnjega SPAL-a.

Juventus je na svoj stadionu zadnji put izgubio (0:1) od Napolija 22. travnja 2018. godine u 34. kolu.

U drugom dijelu Juventus je podignuo agresivnost i uspostavio ravnotežu, do prvog pogotka pogotka došao je slučajno: Dybala je napucao u ruku de Roona na rubu kaznenog prostora.

Ronaldo je sigurno izveo kazneni udarac - 1:1.

Gasperini je ubrzo promijenio kompletnu napadačku trojku, ušli su Pašalić, Muriel, Malinovsky, Atalanta se opet energetski dignula, Juventus se opet morao braniti.

Nakon što je neprimjetni Ronaldo propustio najbolju priliku za domaćina, Gollini je obranio jedini opasni izravni udarac prema vratima, Atalanta je opet pokazala raskošni talenat...

Muriel je gurnuo loptu, Malinovsky je s ruba kaznenog prostora silovitim udarcem loptu poslao u malu mrežicu - 1:2.

U 89. minuti Higuain je loptu poslao u Murielovu ruku, Juventus se opet spasio...

JUVENTUS: Szczesny, Cuadrado, Bonucci, De Ligt, Danilo (56 Alex Sandro), Bentancur, Mautidi (82 Ramsey), Rabiot. Bernardeschi (57 D. Costa), Dybala (69 Higuain), Ronaldo

ATALANTA: Gollini, Toloi, Palomino (75 Caldara), Djimsiti, Hateboer, De Roon, Freuler (Tameze 75), Castagne, Gomez (68 Malinovsky), Iličič (59 Pašalić), Zapata (67 Muriel)

Nikola Kalinić nakon dužega razdoblja upisao se u strijelce, hrvatski internacionalac dobio je priliku igrati od početka utakmice protiv drugoligaša iz Brescije.

Postigao je drugi pogodak za Romu, od 77. minute umjesto njega igrao je Edin Džeko.

Novi šok na Olimpicu, Lazio je doživio još jedan domaći poraz, ukupno treći zaredom.

Momčad Sassuola pogotkom u 91. minuti raspršila je rimske snove o titulu prvaka.

Utakmice 32. kola: Lazio - Sassuolo 1:2 (Alberto 33/Raspadori 52, Caputo 90+1), Brescia - Roma 0:3 (Fazio 48, Kalinić 62, Zaniolo 74), Juventus - Atalanta 2:2 (Ronaldo 55-11m, 90-11m/Zapata 16, Malinovsky 81)

Poredak: Juventus 76, Lazio 68, Atalanta 67,...