Serie A: Roma bolja od Intera, Juve za pet minuta slomio Empoli, Fiorentina poražena

Nedjelja, 02. listopada 2016. 15:07 Napisao/la  SC

Utakmica 7. kola: Empoli - Juventus 0:3, Bologna - Geona 0:1, Atalanta - Napoli 1:0

Juventus je nakon pobjede na Maksimiru protiv Dinama prije četiri dana, protiv Empolija otvorio nedjeljni program Serije A i stigao do uvjerljive, ali ne lake pobjede 3:0.

Sve do 65. minute prvaci su se mučili s pretposljednjom ekipom lige, a onda u pet minuta zabili tri gola.

Dybala je donio 1:0, a Higuain u 67. i 70. odveo goste prema pobjedi.

Mario Mandžukić i Marko Pjaca počeli su na klupi, a Pjaca je u 73. minuti ušao umjesto Dybale.

Higuainu je to šesti gol u Seriji A ove sezone čime se izjednačio s Interovim Argentincem Icardijem.

"Stara dama" i dalje drži vrh sa 18 bodova, ali drugoplasirani Napoli igra kod Atalante i ima samo četiri boda manje.

Ilija Nestorovski (60) postigao je pogodak za Palermo, koji je do 95. minute imao tri boda... A onda je Fernandes izjednačio udarcem izvana!

Josip Posavec branio za Palermo, Mato Jajalo ušao je u 70. minuti.

Napoli je doživio prvi poraz, Atalanta je bila bolja za jedan pogodak.

Ivan Strinić i Marko Rog sjedili su na klupi Napolija.

Ivan Jurić i Stjepan Ostojić osvanuli su na trećem mjestu ljestvice, nakon pobjede Genoe u Bologni.

Jedini strijelac bio je Simeone (77), kada je Geona materijalizirala premoć igrača više nakon što je Gastadello u 44. isključen zbog drugog žutog kartona.

Pred kraj su crvene kartone dobili gostujući igrač Gentilleti u 85. dva žuta kartona i još jedan domaći igrač, Dzemaili, u 87. minuti zbog prekršaja.

Nikola Kalinić i Hrvoje Milić odigrali su cijelu utakmicu za Fiorentinu, Milan Badelj izašao je iz igre u 68. minuti utakmice u Torinu.

Ivan Perišić igrao za Inter protiv Rome, koja je ostvarila četvrtu pobjedu. Inter je daleko od optimalne forme, a Marcelo Brozović i dalje ne igra zbog suspenzije.

Utakmice 7. kola: Empoli - Juventus 0:3 (Dybala 65, Higuain 67, 70), Sampdoria - Palermo 1:1 (Fernandes 90+5/Nestorovski 60), Cagliari - Crotone 2:1 (Di Genarro 38, Padoin 56/Stoian 90+1), Bologna - Geona 0:1 (Simeone 77), Atalanta - Napoli 1:0 (Petagna 9), Torino - Fiorentina 2:1 (Falque 15, Benassi 60/Babacar 84), Milan - Sassuolo 4:3 (Bonaventura 9, Bacca 69, Locatelli 73, Paletta 77/Politano 10, Acerbi 54, Pellegrini 56), Roma - Inter 2:1 (Džeko 5, Manolas 76/Banega 72)