Serie A: Juventus nastavio seriju pobjeda, Mandžukić ušao umjesto Higuaina, Perišić dvostruki strijelac

Nedjelja, 08. siječnja 2017. 14:28 Napisao/la  SC

Utakmice 19. kola: Juventus - Bologna 3:0, Udinese - Inter 1:2, Chievo - Atalanta 1:4, Genoa - Roma 0:1, Lazio - Crotone 1:0, Sassuolo - Torino 0:0, Milan - Cagliari 1:0

Juventus je zabilježio novu pobjedu u režiji dvostrukog strijelaca Higuiana i Dybale, koji je precizno izveo kazneni udarac.

Mario Mandžukić ušao je u igru u 73. minuti umjesto Higuaina, Marko Pjaca sjedio je na klupi Juventusa.

Zahvaljujući golu Carlosa Bacce u 88. minuti nogometaši Milana uspjeli su pobijediti Cagliari na domaćem terenu. Lapadula je pronašao Baccu koji je bio miran i koncentriran te je matirao vratara Cagliaria.

Cagliari je utakmicu završio sa desetoricom igrača nakon što je u 94. minuti isključen Bruno Alves zbog grubog prekršaja.

Mario Pašalić igrao je za rossonere do 79. minute, kada ga je zamijenio asistent za gol Lapadula.

Nogometaši Lazija teškom su mukom pobijedili Crotone. Nakon što je Biglia u 31. minuti promašio jedanaesterac, pogodivši samo prečku pobjednički gol stigao je tek u 90. minuti.

Ciro Immobile je zatresao mrežu tik uz lijevu stativu.

Hrvatski dvojac u Laziovom dresu Prce i Vargić utakmicu su pratili sa klupe za pričuvu.

Trener Ivan Jurić i njegova Genoa poraženi su nesretno na domaćem terenu od Rome minimalnim rezultatom.

Jedini pogodak djelo je Genoinog igrača Izza koji je u pokušaju da izbije loptu nakon centaršuta pogodio donji lijevi kut svoga gola.

Sassuolo i Torino odigrali su bez golova, a Erlić je sjedio na klupi za pričuve domaćina.

Nogometaši Intera pobijedili su u gostima Udinese 1:2. Strijelac oba pogotka bio je Ivan Perišić.

Udinese je povelo već u 17. minuti golom Jakuba Jankte. Samir je pronašao Janktu u kaznenom prostoru, a češki nogometaš se izborio za prostor i pogodio po sredini mrežu Intera.

Uslijedile su dvije nove prilike domaćih, prvo je De Paul u 21. pogodio lijevu stativu, a zatim je Jankta loptu poslao za malo pored desne stative.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Icardi je asistirao Perišiću koji iz voleja pogađa donji lijevi kut i donosi Interu izjednačenje.

U nastavku Udinese prijeti u 55. minuti, ali udarac Zapate odsjeda na stativi. Perišićev pokušaj u 73. odlazi pored lijeve stative.

No, u 87. minuti Perišić uspjeva donijeti pobjedu gostima.

Joao Mario izveo je slobodan udarac, Perišić je bio najviši u skoku u petercu i pogodio mrežu.

Perica je u igru Udinesea ušao u 72. minuti, a uz Perišića koji je igru napustio u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena cijeli susret odigrao je i Marcelo Brozović.

UDINESE: Karnezis, Widmer, Danilo, Felipe, Samir, Fofana, Kums (62 Hallfredsson), Jankto, De Paul (72 Perica), Zapata, Thereau (80 Matos)

INTER: Handanovič, D'Ambrosio, Miranda, Murillo, Ansaldi, Brozović, Kondogbia (84 Eder), Candreva, Banega (56 Mario), Perišić (90+1 Andreolli), Icardi

Utakmice 19. kola: Juventus - Bologna 3:0 (Higuian 7, 69, Dybala 41-11m),    Udinese - Inter 1:2 (Jankto 17/ Perišić 45+2, 87), Chievo - Atalanta 1:4 (Pellissier 62/Gomez 4, 23, Conti 42, Freuler 69), Genoa - Roma 0:1 (Izzo ag. 36), Lazio - Crotone 1:0 (Immobile 90), Sassuolo - Torino 0:0, Milan - Cagliari 1:0 (Bacca 88)