Serie A: Ivan Jurić srušio Gennara Gattusa, Juventus slavio protiv Bologne

Nedjelja, 24. siječnja 2021. 16:56 Napisao/la  KS

Milan Badelj i Marko Pjaca igrali su za Genou, koja je u derbiju začelja svladala Cagliari i malo se odvojila od zone ispadanja

Slavlje nogometaša Verone

Nogometaši Verone pobijedili su Napoli 3:1 u 19. kolu Serie A.

Momčad hrvatskog trenera Ivana Jurića i njegova asistenta Riječanina Stjepana Ostojića ostvarila je veliku pobjedu protiv jednog od kandidata za ovogodišnji Scudetto i novim trima bodovima došla na samo četiri boda zaostatka za pozicijama koje vode u europska natjecanja iduće sezone.

Iako je Napoli poveo već u prvoj minuti pogotkom Lozana, do kraja prvog dijela domaćini su poravnali, a onda golovima Baraka i Zaccagnija i osigurali vrijednu pobjedu.

Juventus je pobijedio Bolognu 2:0.

Momčad Andree Pirla, koja je prošlo kolo poražena od Intera, u vodstvo je došla na samom otvaranju utakmice pogotkom Arthura na asistenciju Cristiana Ronalda, a pobjedu je potvrdio Weston McKennie svojim drugim pogotkom u dresu Juventusa ove sezone.

Milan Badelj odigrao je svih 90 minuta u pobjedi Genoe nad Cagliarijem u derbiju začelja, Marko Pjaca u igru je za domaću momčad ušao u 76. minuti.

Ovom pobjedom Genoa se malo odvojila od zone ispadanja.

Utakmice 19. kola: Juventus – Bologna 2:0 (Arthur 15, McKennie 71), Genoa – Cagliari 1:0 (Destro), Verona – Napoli 3:1 (Dimarco 34, Barak 62, Zaccagni 79/Lozano 1), Lazio - Sassuolo 2:1 (Milenković-Savić 25, Immobile 71/Caputo 6), Parma - Sampdoria 0:2 (Yoshida 25, Keita 34)

Poredak: Milan 43, Inter 41, Roma 37, Juventus 36 (18), Atalanta 36, Napoli 34 (17), Lazio 34,...