Serie A: Inter slavio protiv Sampdorije, Milan pobijedio Cataniju

Nedjelja, 13. travnja 2014. 17:03 Napisao/la  SC

Rezultati 33. kola: Bologna - Parma 1:1, Verona - Fiorentina 3:5, Livorno - Chievo 2:4 , Napoli  - Lazio 4:2, Sampdoria - Inter 0:4, Torino  - Genoa 2:1, Milan - Catania 1:0

Nedjeljni popodnevni susreti 33. kola talijanskog prvenstva donijeli su efikasan nogomet i pregršt golova. U šest susreta postignuto je 29 golova, 4.83 po utakmici. Najefikasniji su bili Verona i Fiorentina, gosti su slavili 5:3!

Inter je ostvario tri boda na gostovanju protiv Sampodrije, Mateo Kovačić igrao je do 80. minute kada ga je zamijenio Diego Milito. Inter je poveo u 13. minuti golom Icardija koji je zbog provociranja domaćih gledatelja dobio žuti karton.

Sampodrija u idućem periodu nije iskoristila penal, točnije Handanovič je zaustavio pokušaj Lopeza. Vratar Intera imao je još nekoliko sjajnih intervencija, a onda je domaćin ostao bez Edera koji je zaradio žuti karton zbog simuliranja, pa onda odmah i drugu opomenu zbog prigovora.

Chievo je pobijedilo Livorno u važnom ogledu za ostanak  u ligi.

Rezultati 33. kola: Bologna - Parma 1:1 (Cherubin 44'/Palladino), Verona - Fiorentina 3:5 (Sala 14', Toni 73-11m, Iturbe 90'/Cuadrado 31', Aquilani 44', Valero 63', Matri 83'-11m, Aquilani 86'), Livorno - Chievo 2:4 (Siligardi 6', Paulinho 34'-11m/Paloschi 9',  45', 56'-11m Thereau 23') , Napoli  - Lazio 4:2 (Mertens 42', Higuain 50'-11m, 90' 67'/Lulić 21', Onazi 82'), Sampdoria - Inter 0:4 (Icardi 13', 63', Samuel 61',  Palacio 78'), Torino  - Genoa 2:1 (Immobile 90', Cerci 90'/Gilardino 86'), Milan - Catania 1:0 (Montolivo 23)