Serie A: Jurić i Ostojić rastužili "svoj" Crotone, Stipe Perica potvrdio pobjedu Udinesea

Nedjelja, 28. kolovoza 2016. 20:44 Napisao/la  SC

Utakmice 2. kola: Inter - Palermo 1:1, Lazio - Juventus 0:1, Napoli - Milan 4:2, Cagliari - Roma 2:2, Crotone - Genoa 1:3, Fiorentina - Chievo 1:0, Sampdoria - Atalanta 2:1, Sassuolo - Pescara 2:1, Torino - Bologna 5:1, Udinese - Empoli 2:0

Hrvatski trenerski dvojac na klupi Genoe Ivan Jurić i Stjepan Ostojić već u drugom kolu otišao je na mjesto vlastite sportske sreće.

U goste Crotoneu, klubu kojega su upravo njih dvojca uveli u talijansku nogometnu elitu.

Ako se izuzme bolja igra domaćina i minimalno vodstvo domaćina na poluvremenu Genoa je za 12 minuta torpedirala domaćine sa tri torpeda vrijedna tri boda.

Stipe Perica, mladi 21-godišnji napadač Udinesea upisao je svoj prvijenac u Serie A.

U utakmici protiv Empolija u igru je ušao u 64. minuti a u strijelce se upisao u petoj minuti dodanog vremena.

Gosti su sve karte bacili na napad i ostavili puno prostora za kontre. Perica se riješio Zambellija i našao se sam pred Pelagottijem što je riješio bez problema za 2:0.

Fiorentina na hrvatski pogon minimalnim je rezultatom pobijedila Chievo.

Cijeli susret odigrali su Nikola Kalinić i Hrvoje Milić, dok je Milan Badelj u igru ušao već u 8. minuti nakon ozljede Vecina.

Roma je prosula dva pogotka prednosti na gostovanju kod Cagliarija

Inter je nakon poraza kod Chieva razočarao navijače i u prvoj domaćoj utakmici nove sezone. Protiv Palerma nisu mogli više od 1:1.

U trećoj minuti nastavka gosti stižu do vodstva.

Rispoli je pucao s ruba šesnaesterca, njegov je udarac nekoga zahvatio na putu prema golu, prevario Handanovića i bilo je 0:1.

Inter je poravnao u 72. minuti kada je nakon centaršuta Candreve Icardi odlično skočio i savladao Josipa Posavca za konačnih 1:1.

Ivan Perišić igrao je do 68. minute, Josip Posavec branio je za goste, a Marcelo Brozović i Mato Jajalo ostali su na klupama svojih momčadi.

Serie A 2. kolo: Inter - Palermo 1:1 (Icardi 72/Rispoli 48), Lazio - Juventus 0:1 (Khedira 66), Napoli - Milan 4:2 (Milik 18,33, Calejon 74, 90+3), Cagliari - Roma 2:2 (Borriello 56, Sau 88/Perotti 6-11m, Strootman 46'), Crotone - Genoa 1:3 (Palladino 34/Gakpe 51, Pavoletti 55, 63), Fiorentina - Chievo 1:0 (Sanchez 28), Sampdoria - Atalanta 2:1 (Quagliarella 35-11m, Barreto 45/Kessie'27), Sassuolo - Pescara 2:1 (Defrel 38, Berardi 67/Manaj 81), Torino - Bologna 5:1 (Belotti 28, 37, 88 Martinez 53, Baselli 80/Taider 32), Udinese - Empoli 2:0 (Felipe 3, Perica 90+5)