Serie A: Inter ponovo poražen na San Siru, Fiorentina pobijedila u Napoliju

Nedjelja, 23. ožujka 2014. 16:52 Napisao/la  SC

Rezultati 29. kola: Inter - Atalanta 1:2, Udinese - Sassuolo 1:0, Parma - Genoa 1:1, Bologna - Cagliari 1:0, Sampdoria - Verona 5:0, Napoli - Fiorentina 0:1

Dvadeset deveta dionica talijanskog nogometnog prvenstva donijela je novon iznenađenje. Inter je na svome stadionu doživio novi neuspjeh, bolja je ovoga puta bila Atalanta. Gosti iz Bergama poveli su u 36. minuti golom Bonaventure, a već u sljedećem napadu Icardi je izjednačio rezultat. Inter je pokušavao zabiti drugi gol, no to je za rukom pošlo Bonaventuri u prvoj minuti sučeve nadoknade. Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić dobio je tek posljednjih desetak minuta u sastavu Waltera Mazzarija.

Visoku pobjedu (5:0) ubilježila je Sampdoria na svome travnjaku protiv Verone. Gosti nakon izvrsnog prvog dijela sezone sve više tonu, a nasukali su se u Genovi. Sve je bilo riješeno već u prvom dijelu, kada Sansone, Renan i Soriano postavljaju na 3:0, a kasnije se Sorianovom drugom pogotku pridodaje Palombo. Bologna je upisala minimalnu pobjedu protiv Cagliarija, a s 1:0 je i Udinese slavio nad Sassuolom. U ranijem terminu Parma i Genoa na Tardelliju su podjelili bodove (1:1).

Serie A, 29. kolo - rezultati: Parma - Genoa 1:1 (Scheloto 31/Cofie 21), Inter - Atalanta 1:2 (Icardi 37/Bonaventura 26, 90+1), Sampdoria - Verona 5:0 (Sansone 4, Renan 23, Soriano 38, 48, Palombo 59), Bologna - Cagliari 1:0 (Christodoulopoulos 77-11m), Udinese - Sassuolo 1:0 (Di Natale 26), Napoli - Fiorentina 0:1 (Joaquin 88)