Serie A: Nikola Kalinić strijelac u porazu od Milana, Geona doživjela težak poraz u Pescari

Nedjelja, 19. veljače 2017. 14:14 Napisao/la  V. P.

Utakmice 25. kola:  Milan - Fiorentina 2:1,   Bologna - Inter 0:1, Chievo - Napoli 1:3, Pescara - Genoa 5:0, Sampdoria - Cagliari 1:1, Udinese - Sassuolo 1:2, Roma - Torino 4:1

Milan je pobijedio Fiorentinu, koja je većim dijelom utakmice izgledala bolje.

Nikola Kalinić bio je strijelac za goste, Mario Pašalić asistirao je za drugi pogodak. Obojica su odigrali cijelu utakmicu.

Milan Badelj ušao je u igru u 71. minuti, Hrvoje Milić sjedio je na klupi.

Nogometaši Intera pobijedili su Bolognu u gostima minimalni rezultatom. Ivan Perišić odigrao je cijelu utakmicu, dok je Marcelo Brozović ozlijeđen.

Džemaili je opasnije zaprijetio Interu u 39. minuti, ali je lopta otišla pored lijeve vratnice. U 61. minuti Perišić je prošao dvojicu obrambenih igrača i pucao s ruba šesnaesterca, ali je lopta prošla iznad prečke.

Izlazak Palacija i ulazak Gabriela unio je živost u igru gostiju što se odrazilo na rezultatu. U 81. minuti Gabriel je doveo Inter u vodstvo. D'Ambrosio je bio asistent, a Gabriel je loptu samo skrenuo u mrežu.

Bologna je mogla izjednačiti u 94. minuti da je Torosidis bio spretniji kada se našao oči u oči sa Handanovičem, no iskusni vratar uspio je izaći kao pobjednik dvoboja.

Bologna - Inter 0:1
BOLOGNA: Da Costa, Mbaye (64 Krafth), Torosidis, Oikonomou, Masina, Nagy (69 Taider), Pulgar (83 Di Francesco), Džemaili, Verdi, Petković, Krejci
INTER:
Handanovič, Murillo (55 Ansaldi), Medel, Miranda, Candreva (74 Banega), Gagliardini, Mario, D'Ambrosio, Eder, Perišić, Palacio (75 Gabriel)

Nogometaši Napolija su svladali Chievo u Veroni bez hrvatskih igrača Roga i Strinića koji su utakmicu gledali s klupe.

Ivan Jurić doživio je potop na klupi Genoe u gostima kod Pescare.

Jurićeva momčad primila je pet golova nakon čega se nalazi pred izlaznim vratima.

Uvjerljivu pobjedu svojih suigrača s klupe je pratio Murić.

Sampdoria i Cagliari su podijelili bodove, a Budimir je remi gledao s klupe domaćih.

Udinese je na domaćem terenu poražen od Sassuola. Balić je bio na klupi Udinesea, a Perica je u igru ušao u 60. minuti.

Roma je povela već u 10. minuti pogotkom sjajnog Edina Džeke, koji je s ruba kaznenog prostora pogodio donji desni kut.

Sedam minuta kasnije vodstvo je povećao Salah, dok je na 3:0 povisio Paredes volejem iz daljine u 65. minuti.

Torino je smanjio u 84. minuti Zappacosta je namjestio loptu Maxi Lopezu koji trese mrežu.

Konačnih 4:1 postavio je Nainggolan u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Utakmice 25. kola:    Milan - Fiorentina 2:1 (Kucka 17, Deulofeu 31/Kalinić 21),  Bologna - Inter 0:1 (Gabriel 81), Chievo - Napoli 1:3 (Meggiorini 72/ Insigne 31, Hamsik 38, Zielinski 58), Pescara - Genoa 5:0 (Orban 5-ag, Caprari 19, 81, Benali 31, Cerri 87), Sampdoria - Cagliari 1:1 (Quagliarella 22/Isla 6), Udinese - Sassuolo 1:2 (Fofana 7/ Defrel 70, 79), Roma - Torino 4:1 (Džeko 10, Salah 17, Paredes 65, Nainggolan 90+2/ Lopez 85)