Serie A: Inter još jedan korak bliže Scudettu, Juventus pobijedio Napoli

Srijeda, 07. travnja 2021. 20:47 Napisao/la  SC
Dybala osigurao pobjedu i spasio Pirla

Inter je povećao prednost pred Milanom pobjedom u zaostaloj utakmici protiv Sassuola, koju su pogocima odlučila dvojica najboljih napadača, Lukaku i Martinez

Marcelo Brozović nije igrao zbog kartona, Ivan Perišić je ozlijeđen.

Juventus je pobijedio (2:1) Napoli u utakmici koja se na početku prvenstva nije igrala zbog kontroverznog razloga, Napoli nije putovao u Torino zbog odluke lokalnog civilnog stožera što savez nije uvažio, pa je utakmicu registrirao 3:0 za Juventus.

Napoli se žalio, Arbitražni sud uvažio je žalbu, pa se utakmice odigrala ove srijede.

Pogocima Ronalda i Dybale, Juventus je do 90. minute kontrolirao utakmicu, tada je Insigne pogotkom iz penala završnicu učinio neizvjesnom.

U 93. minuti Osimhen nije iskoristio priliku za izjednačenje, trener Andrea Pirlo mogao je odahnuti, Juventus je pobijedio izravnog konkurenta za plasman u Ligu prvaka.

Nakon što su sve momčadi u Seriji A odigrale po 29 utakmica, talijanski prvak praktično je postao Inter.

Jedino još nije sigurno tko će postati najbolji strijelac, Ronaldo (25) na ljestvici vodi ispred Lukakua (21).

Utakmica 28. kola: Inter - Sassuolo (Lukaku 10, Martinez 67)
Utakmica 3. kola: Juventus - Napoli (Ronaldo 13, Dybala 73/Insigne 90-11m))
Poredak: Inter 71, Milan 60, Juventus 59, Atalanta 58, Napoli 56, Lazio 52...