TALIJANSKO PRVENSTVO

Serie A: Palermo preokrenuo rezultat u Genovi, Fiorentina izgubila, Martens četverostruki strijelac

Nedjelja, 18. prosinca 2016. 14:28 Napisao/la  SC

Utakmica 17. kola: Sassuolo - Inter 0:1, Chievo – Sampdoria 2:1, Napoli – Torino 5:3, Genoa - Palermo 2:1, Lazio - Fiorentina 3:1

Nikola Kalinić igrao je za Fiorentinu u porazu od Lazija.

Hrvoje Milić sjedio je na klupi Fiorentine, Milan Badelj nije bio u zapisniku.

Ivan Vargić sjedio na klupi Lazija, koji je zadnjih pola sata strijepio nad pobjedom.

Iličić nije u 48. minuti iskoristio kazneni udarac za Fiorentinu, Marchetti je obranio njegov udarac.

Josip Posavec, Mato Jajalo i Ilija Nestorovski igrali su početnoj postavi Palerma u rijetko viđenom rezultatskom preokretu u Genovi.

Palermo je trima pogocima u zadnjih dvadesetak minuta osvojio tri boda protiv momčadi Ivana Jurića i Stjepana Ostojića.

Dries Martens bio je četverostruki strijelac za Napoli, a tri gola postigao je nakon samo 22 minute igre u susretu koji je završio 5:3.

Marko Rog i Ivan Strinić bili su na klupi za pričuvne igrače Napolija.

Ante Budimir gledao sa klupe za pričuve poraz Sampdorije kod Chieva.

Bologna je pomela u gostima Pescaru, a naš Dario Župarić nije ulazio u igru za Pescaru.

Andrija Balić i Stipe Perica proslavili su pobjedu Udinesea nad Crotoneom na klupi za rezervne igrače.

Nogometaši Intera minimalnim su rezultatom svladali u gostima Sassuolo. Perišić i Brozović odigrali su cijelu utakmicu.

Candreva je u 16. minuti pogodio stativu, bila je to prva opasna prilika gostiju. U 28. minuti Icardi puca glavom iz sredine kaznenog prostora, ali lopta odlazi pored desne stative.

Sassuolo je stopostotnu priliku imao u 34. minuti kada je Defrel primio precizan centaršut u šesnaestercu, pucao u lijeve rašlje, no udarac nije bio dovoljno snažan i Handanovič je obranio.

U sjajnoj prilici našao se Perišić dvije minute kasnije kada je pucao po sredini gola, no domaći vratar Consigli je udarac zaustavio.

Candreva dovodi Inter u goste u 47. minuti, lopta koju je uputio odbila se od stative i završila u mreži. Priliku za izjednačenje imao je Sensi u 64., ali Handanovič je bio spretniji

Brozović je prošao dvojicu igrača i pucao s ruba kaznenog prostora u 85. minuti, ali je lopta otišla pored lijeve stative.

U 90. minuti domaći vratar zaustavlja dobar šut Perišića. U sudačkoj nadoknadi Melo je zaradio isključenje zbog drugog žutog kartona te je Inter završio utakmicu sa desetoricom igrača.

SASSUOLO: Consigli, Lirola, Antei, Acerbi, Dell'Orco, Mazzitelli (77 Iemmello), Sensi (60 Matri), Pellegrini (60 Missiroli), Ricci, Defrel, Ragusa

INTER: Handanovič, D'Ambrosio, Miranda, Murillo, Candreva (90+1 Gabriel), Brozović, Melo, Ansaldi, Mario (69 Banega), Icardi, Perišić

Utakmice 17. kola: Sassuolo - Inter 0:1 (Candreva 47), Chievo – Sampdoria 2:1 (Meggiorini 10, Pellissier 42-11 m/Schick 90+3), Napoli – Torino 5:3 (Mertens 13, 17, 22,80, Chiriches 70/Belotti 58, Rossettini 76, Falque 84), Pescara – Bologna 0:3 (Masina 7, Dzemaili 41, Krejci 56), Udinese – Crotone 2:0 (Thereau 43, 61), Genoa - Palermo 2:1 (Simeone 4, 57, Ninković 65/Quaison 42, Goldaniga 69, Rispoli 88, Trajkovski 90), Lazio - Fiorentina 3:1 (Keita 23, Biglia 45+4, Radu 90/Zarate 64)