Serie A: Fiorentina u završnici susreta preokrenula Milan, Sampdoria odnijela bodove iz Rima

Ponedjeljak, 16. ožujka 2015. 22:44 Napisao/la  SC

Rezultati 29. kola: Torino - Lazio 0:2, Roma - Sampdoria 0:2, Fiorentina - Milan 2:1

Odigrana su posljednja tri susreta 27. kola talijanskog nogometnog prvenstva. Sve je manja novost da je Milan upisao novi negativan rezultat, no vijest je da ga je Fiorentina uspjela preokrenuti u posljednjih sedam minuta susreta. Gosti su na susretu uputili samo pet udaraca, od čega je jedan uspio završiti iza leđa vratara Neta. Pogodio je Mattia Destro za vodstvo 0:1 u 56. minuti.

Domaći su izveli preokret od 83. do 89. minute. Najprije je na ubačaj Joaquina zabio Rodriguez, a potom se Joaquin i sam upisao u strijelce kada je glavom pospremio ubačaj Pasquala uhvativši Diega Lopeza u raskoraku. Nakon dva remija Milan je upisao osmi poraz koji ih je udaljio od Europe.

Udaljla ih je još više pobjeda Sampdorie usred Rima u večernjem terminu. Za tek treći ovosezonski poraz Rome zaslužna je Sampdoria koja se na šestom mjestu (45 bodova) odmakla od čitave skupine s 37 i manje bodova koju predvodi sedma Genoa. Izabranici Siniše Mihajlovića golovima De Silvestrija i Muriela slavili su protiv Rome s 2:0. Istim je rezultatom drugi rimski klub, Lazio slavio u Torinu kod istoimenog domaćina.