Serie A: Juventus ponovo na vrhu, Inter doživio prvi poraz u prvenstvu

Nedjelja, 06. listopada 2019. 14:36 Napisao/la  SC
Higuain odlučio pobjednika

Juventus je pobijedio u derbiju 7. kola, Inter je doživio prvi poraz ove sezone i prepustio prvo mjesto aktualnom prvaku.

U utakmici punoj naboja nije bilo atraktivne igre, nije se ni moglo očekivalo da će igrači biti opušteni u utakmici tako velikog uloga.

Juventus je još jednom demonstrirao moć, Inter ni pod vodstvom Antonija Contea ne može nadoknaditi manjak kvalitete.

Utakmicu je odlučio Higurain, koji je ušao u igru u 62. minuti.

Do tada je Sarri igra s dvama napadačima, Dybalom i Ronaldom.

Marcelo Brozović standardno je igrao za Inter, Mario Mandžukić nije bio u rosteru Juventusa.

Mario Pašalić nije igrao u pobjedi Atalantu, koja igra drugačije u Seriji A nego u Ligi prvaka.

Fiorentina je pobijedila Udienese pogotkom Srbina Milenkovića, visoki stoper visoko je skočio i glavom u 72. minuti loptu poslao u mrežu.

Fiorentina je do pogotka bila bila bolja, Ribery je predvodio opasne napadačke akcije.

Gosti su pritisnuli u završnici, ali je Fiorentina sačuvala pobjedu.

Udinese je primio pogodak nakon što je Igor Tudor isključen zbog prigovora sucu, koji je nekoliko puta iznervirao igrače obiju momčadi.

Milan Badelj igrao je za Fiorentinu do 64. minute, Mato Jajalo odigrao je cijelu utakmicu za Udinese.

Utakmice 7. kola: Fiorentina - Udinese 1:0 (Milenković 72), Atalanta - Lecce 3:1 (Zapata 35, Gomez 40, 56, Gosens 56), Bologna - Lazio 2:2 (Krejci 21, Palacio 31/Immobile 23, 39), Roma - Cagliari 1:1 (Cappitelli 31-ag/Joao Pedro 26-11m), Torino - Napoli 0:0, Inter - Juventus 1:2 (Martinez 18-11m/Dybala 4, Higuain 80)

Poredak: Juventus 19, Inter 18, Atalanta 16, Napoli 13, Roma 12,...