Serie A: Higuain presudio bivšima, Mandžukić igrao, Kalinić jedini strijelac u Bologni

Subota, 29. listopada 2016. 20:16 Napisao/la  SC

Utakmice 11. kola: Juventus - Napoli 2:1, Bologna - Fiorentina 0:1

Juventus je u derbiju 11. kola Serie A u Torinu s 2:1 pobijedio Napoli, a Napolitancima je presudio bivši igrač Gonzalo Higuain.

Stara dama je do vodstva stigla u 50. minuti kada se nakon jedne gužve i lošeg ispucavanja Goulhama lopta odbila do Bonuccija koji ju zakucava u mrežu s 14, 15 metara za 1:0.

Već u sljedećem napadu Napoli je mogao do izjednačenja, ali je Mertens iz izgledne situacije pucao preko gola.

No, nije dugo stara dama čuvala vodstvo, Insigne je u 54. minuti sjajno pronašao Callejona, koji je nečuvan te udarcem iz prve pogađa pokraj nemoćnog Buffona.

Promjena nije bilo do 71. minute kada se jedna lopta odbila do Gonzala Higuaina , koji neobranjivo prizemnim udarcem s 12, 13 metara zakucava loptu u kut za 2:1.

Protiv bivšeg kluba Argentinac ipak nije slavio.

Odgovorio je Napoli preko Mertensa dvije minute kasnije, no njegov udarac s dvadesetak metara prohujao je pokraj gola.

U 82. minuti Higuain je imao novu priliku nakon ubačaja Cuadrada, no udarac glavom otišao je pokraj gola.

Mario Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu, a Marko Rog i Ivan Strinić ostali su na klupi, dok je Marko Pjaca ozlijeđen.

Nikola Kalinić odlučio je pobjednika u Bologni. Kalainić je bio strijelac jedinog pogotka, u 31. minuti realizirao je najstrožu kaznu.

Kazneni udarac skrivio je Gastaldello, koji je dobio crveni karton što je Fiorentini olakšalo sačuvati pobjedu.

Kalinić (49) je imao veliku šansu dostući Bolognu, nije bio precizan udarcem glavom.

Hrvoje Milić odigrao je cijelu utakmicu za Fiorentinu, Milan Badelj nije bio u zapisniku utakmice.

Utakmice 11. kola: Juventus - Napoli 2:1 (Bonucci 50, Higuain 74/Callejon 54), Bologna - Fiorentina 0:1 (Kalinić 31-11m)