Serie A: Francesco Totti odigrao zadnju utakmicu za Romu, Cagliari pobijedio Milan

Nedjelja, 28. svibnja 2017. 17:01 Napisao/la  SC

Utakmice 38. kola: Cagliari - Milan 2:1, Roma - Genoa 3:2, Sampdoria - Napoli 2:4

Francesco Totti odigrao je zadnju utakmicu u dresu Rome, jedan od najvećih talijanskih igrača svih vremena otišao je u mirovinu nako 25 godina provedenih u klubu.

Totti je u igru protiv Genoe ušao u 54. minuti, kada je cijeli Olimpico zadnji put zapljeskao velikanu svjetskog nogometa.

Nogometaši Rome slavili su protiv Jurićeve Genoe 3:2 ponajprije zahvaljujući sjajnom Edinu Džeki, koji je zabio vodeći pogodak te bio asistent za iduća dva Romina gola.

Napoli je pobijedio Sampdoriju u gostima 2:4. Šimić i Budimir utakmicu su pratili sa klupe Sampdorije, dok je s druge strane Rog ušao u igru Napolija u 67. minuti, a Strinić je utakmicu proveo na klupi.

Cagliari je pobijedio Milan zahvaljujući pogotku Pisacanea u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Cagliari je poveo već u 17. minuti. Borriello je preciznom loptom pronašao Joao Pedra koji je niskim udarcem zatresao mrežu Milana za 1:0.

U 62. minuti Ionita je napravio prekršaj, a glavni sudac je nakon konzultacija sa pomoćnikom dosudio kazneni udarac za rossonere.

Izvođač je bio Bacca, no njegov pokušaj zbunjivanja vratara domaćih sa usporavanjem u pola zaleta obio mu se o glavu te je Luca Crosta obranio šut.

Novi kazneni udarac Milan je zaradio u 72. minuti nakon Crostinog prekršaja. Ovaj puta Lapadula je bio precizan i donio izjednačenje.

Tri minute kasnije Milan ostaje sa igračem manje nakon isključenja Palette zbog drugog žutog kartona. U 89. minuti Donnarumma sjajno reagira u situaciji jedan na jedan sa Joao Pedrom te uspjeva sačuvati svoju mrežu.

No, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Pisacane je dočekao jednu odbijenu loptu u šesnaestercu i donio Cagliariju pobjedu.

CAGLIARI: Crosta, Padoin, Pisacane, Ionita, Murru (33 Miangue), Deiola (81 Biancu), Tachtsidis, Farago, Joao Pedro, Farias, Borriello (69 Han Kwang)

MILAN: Donnarumma, Calabria, Paletta, Gomez, Vangioni (46 Lapadula), Kucka, Locatelli, Fernandez, Suso (30 Ocampos), Bacca (77 Zapata), Honda

Utakmica 38. kola: Cagliari - Milan 2:1 (Joao Pedro 17, Pisacane 90+4/ Lapadula 72), Roma - Genoa 3:2 (Džeko 10, De Rossi 74, Perotti 90/ Pellegri 3, Lazović 79), Sampdoria - Napoli 2:4 (Quagliarella 50, Alvarez 90/ Mertens 36, Insigne 42, Hamsik 49, Callejon 65)