Serie A: Brozović strijelac, Kovačić asistent u pobjedi Intera, Badelj strijelac za Fiorentinu

Nedjelja, 31. svibnja 2015. 22:32 Napisao/la  SC

Utakmice 38. kola: Cagliari - Udinese 4:3, Fiorentina - Chievo 3:0, Napoli - Lazio 2:4, Sampdoria - Parma 2:2, Sassuolo - Genoa 3:1, Torino - Cesena 5:0, Roma - Palermo 1:2, Inter - Empoli 4:3

Pravom golijadom su zaključili prvenstvo nogometaši Cagliarija i Udinesea. Završilo je 4:3 za domaće koji su se pobjedom oprostili od Serie A. Nakon 11 godina u elitnom nogometnom društvu klub sa Sardinije ispada u niži rang zajedno sa Cesenom i Parmom. U europska natjecanja će uz prvi Juventus, još Roma, Lazio, Fiorentina i Napoli.

Cagliari je nakon prvog poluvremena imao vodstvo do 2:1. Nastavili su s pritiskom i u nastavku, a nakon vodstva od 3:1 Udinese je uspio smanjiti na 3:2. Autogol Fernandesa pet minuta prije kraja odlučio je pobjednika, jer gosti više nisu imali vremena stići i prestići domaće. Zanimljivo, Fernandes je treći igrač ove sezone koji je u istoj utakmici bio strijelac pogotka za svoju momčad, ali i krivac za autogol. Osim njega to je još uspjelo Saviću i Thereau.

Duje Čop u igru Cagliaria je ušao u 58. minuti, Perica je bio u početnom sastavu Udinesea, a na poluvremenu je ostao u svlačionici. Bubnjić je poraz svoje momčadi odgledao sa klupe.

CAGLIARI: Brkić, Balzano, Diakite, Rossettini (46' Gonzalez), Murru, Pedro (70' Avelar), Crisetig, Barella, M'Poku, Longo (58' Čop), Sau

UDINESE: Scuffet, Heurtaux (76' Geijo), Danilo, Piris, Widmer (5' Aguirre), Fernandes, Wague, Badu, Pasquale, Perica (46' Pontisso), Thereau

Nogometaši Intera pobijedili su Empoli 4:3. Sve važno dogodilo se u drugom poluvremenu. Prvo je Palacio načeo mrežu gostiju u 49. minuti, a četiri minute kasnije Icardi dovodi domaće u vodstvo od 2:0 nakon asistencije Kovačića.

Gosti se ipak uspjevaju vratiti u igru i brzinski izjednačiti golovima Mchedlidzea u 59. i Pucciarellia u 62. minuti. No, stvari na svoje mjesto stavlja Brozović pogotkom u 70. minuti na asistenciju Icardia koji se ponovno upisao u strijelce osam minuta kasnije. Mchedlidze smanjuje na 4:3 dvije minute prije kraja susreta. Brozović je odigrao svih 90 minuta, dok je Kovačić igru napustio u 83. minuti.

Napoli je na poluvremenu gubio čak 2:0 od Lazia, a zatim je Higuain smanjio na 2:1 u 55. minuti. Uslijedilo je isključenje Parola zbog drugog žutog kartona u 62. minuti te je Lazio ostao sa igračem manje. Dvije minute kasnije Higuain pogađa izjednačenje. Novo isključenje ovaj puta za domaću momčad dogodilo se u 71. minuti kada je drugi žuti karton zaradio Ghoulam.

Higuain se mogao proslaviti pet minuta kasnije, ali nije uspio realizirati udarac sa bijele točke. Lazio je to kaznio pet minuta prije kraja susreta kada je Onazi pogodio za 2:3, a zatim se u samoj završnici u strijelce upisao i Klose za 2:4. Strinić je utakmicu odgledao sa klupe Napolija.

Roma se od svojih navijača oprostila porazom. Vazquez je doveo u vodstvo Jajajlov Palermo iz jedanaesterca u 35. minuti. Francsco Totti izjednačio je pet minuta prije kraja utakmice, ali je Belotti u posljednjoh minuti susreta donio trobod Palermu. Jajalo je igrao sve do 79. minute.

U strijelce se upisao i Milan Badelj, koji je u 90. minuti zatresao mrežu Chieva. Fiorentina je slavila 3:0.

Vrsaljko je igrao cijelu utakmicu u dresu Sassuola, koji je na domaćem terenu pobijedio Genou 3:1.

Utakmica 38. kola: Cagliari - Udinese 4:3 (Sau 13', Pedro 19', M'Poku 79', Fernandes 85'-ag./ Aguirre 44', Fernandes 81', Thereau 87'), Roma - Palermo 1:2 (Totti 85'/ Vazquez 35'-11m, Belotti 90'), Torino - Cesena 5:0 (Martinez 10', Lopez 16', Benassi 31', Moretti 49', Lopez 70'), Sampdoria - Parma 2:2 (Romagnoli 54', De Silvestri 79'/ Palladino 74', Varela 88'), Sassuolo - Genoa 3:1 (Berardi 3', Zaza 18', 32'/ Pavoletti 41'), Inter - Empoli 4:3 (Palacio 49', Icardi 53', 78', Brozović 70'/ Mchedlidze 59' 88', Pucciarelli 62'), Fiorentina - Chievo 3:0 (Iličić 12', Bernardeschi 76', Badelj 90'), Napoli - Lazio 2:4 (Higuain 55', 64'/ Parolo 33', Candreva 45', Onazi 85', Klose 90')