Serie A: Napoli pobijedio u 94. minuti, Atalanta ponizila Milan, Pašalić strijelac i asistent

Nedjelja, 22. prosinca 2019. 14:45 Napisao/la  SC
Mario Pašalić (Atalanta)

Gennaro Gattuso imao je sreće na gostovanju kos Sassuola, Napoli je pobijedio pogotkom Elmasa u 94. minuti.

Novi trener Napolija tek se prilagođava na novi način nogometa, Napoli je bitno drugačija momčad od Milana koji je Gattuso vodio.

Nogometaši Atalante razbili su Milan sa čak 5:0.

Mrežu rossonera načeo je Gomez u 10. minuti na asistenciju Iličića.

Do kraja prvog dijela Atalanta je imala minimalnu prednost, a zatim su u drugom poluvremenu napunili Milanovu mrežu do vrha.

Mario Pašalić zabio je u 61. minuti za 2:0, a zatim je dvije minute kasnije asistirao Iličiću za njegov prvi od dva pogotka.

U 72. minuti Iličić drugi puta trese mrežu, a konačan rezultat postavlja Muriel.

Rebić je utakmicu gledao s klupe gostiju.

Milan je ovime izjednačio najveći poraz u povijesti Serie A.

Prije 21 godine izgubili su istim rezultatom od Rome, a najgori domaći poraz dogodio im se 1997. kod Juventusa 6:1.

Utakmice 17. kola: Atalanta - Milan 5:0 (Gomez 10, Pašalić 61, Iličić 63, 72, Murile 84), Lecce - Bologna 2:3 (Babacar 85, Farias 90+1/ Orsolini 43, 66, Soriano 56), Parma - Brescia 1:1 (Grassi 90+2/Balotelli 72), Sassuolo - Napoli 1:2 (Traore 29/Allan 57, Elmas 90+4)

Poredak: Inter 42, Juventus 42, Lazio 36 (16), Roma 35, Atalanta 31,...