Serie A: Mario Mandžukić načeo mrežu Palerma, Atalanta iznenadila Romu na Olimpicu

Nedjelja, 29. studenog 2015. 17:02 Napisao/la  SC

Utakmice 14. kola: Palermo - Juventus 0:3, Roma - Atalanta 0:2, Chievo - Udinese 2:3, Frosinone - Verona 3:2, Genoa - Carpi 1:2

Mario Mandžukić načeo je mrežu Palerma pogotkom u 54. minuti nakon što je glavom skrenuo loptu na Dybalain ubačaj. Hrvatski reprezentativac uhvatio je golgetersku formu i ponovo postao čovjek odluke.

Juventus je na kraju pobijedio 3:0, ali je Mandžukićev pogodak odredio put prema pobjedi koju su gosti uvećali dvama pogocima u sudačkoj nadoknadi.

Mato Jajalo odigrao je cijelu utakmicu za Palermo.

PALERMO: Sorrentino, Struna (Rispoli 74), Goldaniga, Gonzalez, Lazaar, Hiljemark (Quaison 60), Jajalo, Chochev, Brugman, Vazquez, Gilardino (Trajkovski 66)

JUVENTUS: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Cuadrado (Lichtsteiner 68), Sturaro, Marchisio, Pogba, Evra, Mandžukić (Morata 66), Dybala (Zaza 83)

Iznenađenje je priredila Atalanta pobjedivši Romu u Rimu 2:0. Prvu veliku priliku Roma je imala u 18. minuti. Pjanić je primio loptu u sredini kaznenog prostora i pucao u desnu stranu, no vratar Sportiello izbacio je u korner.  Atalanta je povela u 40. minuti nakon što je Gomez iskoristio pogrešku domaće obrane.

U 82. minuti Maicon je postao krivac za kazneni udarac, a sudac Calvarese pokazao mu je crveni karton. Siguran izvođač bio je German Denis.

U 88. minuti Atalanta ostaje s igračem manje nakon što je Stendardo zaradio drugi žuti karton. Drugi žuti je zaradio i Grassi u drugoj minuti sudačke nadoknade, no bilo je premalo vremena za Romu da iskoristi dva igrača više.

ROMA: De Sanctis, Florenzi (70 Maicon), Manolas, Castan, Digne, Pjanić, De Rossi, Nainggolan, Iturbe (83 Torosidis), Džeko, Falque (62 Umar)

ATALANTA: Sportiello, Raimondi, Stendardo, Paletta, Brivio, Grassi, Cigarini (72 Migliaccio), Kurtić (84 De Roon), Moralez, Denis, Gomez (89 Cherubin)

Frosinone je svladao Veronu 3:2. Domaćima se otvorilo crvenim kartonom za Rafalea i jedanaestercem u 22. minuti susreta. Verona je uspjela smanjiti do kraja utakmice, ali ne i izjednačiti.

Genoa je i sa igračem manje, Pavoletti je isključen u 6. minuti uspjela povesti protiv Carpia, no tu prednost nisu mogli zadržati do kraja susreta te je Carpi odnio trobod.

Udinese je u gostima nadigrao Chievo. Perica je utakmicu gledao s klupe gostiju.

Utakmice 14. kola: Palermo - Juventus 0:1 (Mandžukić 54, Sturaro 90, Zaza 90+3), Empoli - Lazio 1:0 (Tonelli 5), Roma - Atalanta 0:2 (Gomez 40, Denis 82-11m), Chievo - Udinese 2:3 (Paloschi 26, Inglese 72/ Frey 42-ag, Thereau 46, 80), Frosinone - Verona 3:2 (Ciofani 22-11m, 40, Dionisi 48/ Viviani 69, Moras 76 ), Genoa - Carpi 1:2 (Figueiras 8/ Boriello 58, Zaccardo 80)