Serie A: Mandžukić i Ronaldo strijelci protiv Milana, Inter teško poražen

Nedjelja, 11. studenog 2018. 14:37 Napisala  Valentina Prokić
Mandžukić i Ronaldo

Pogocima Marija Mandžukića i Cristiana Ronalda Juventus je pobijedio Milan na San Siru.

Utakmica je trebala biit derbi prema tradiciji klubova, ali Milana odavno više nije ravnopravni konkurent Juventusu.

Gostima je bilo najvažnje da se vrate pobjedama nakon poraza od Manchester Uniteda u Ligi prvaka.

Mandžukić je vratio u momčad nakon dužeg izbivanja zbog ozljede i odmah na početku pogotkom usmjerio utakmicu.

Imao je Milan nekoliko prilika, najveću nije iskoristio Higuain u 41. minuti kada mu je Szczesny obranio kazneni udarac.

Alen Halilović sjedio je na klupi Milana.

Nogometaši Intera potopljeni su na gostovanju kod Atalante.

Završilo je čak 4:1 za domaće, a utješni pogodak za goste djelo je Icardija sa bijele točke u 47. minuti.

Atalanta je povela već u 9. minuti nakon Gosensove asistencije za Hateboera.

Minimalnim vodstvom Atalante otišlo se na odmor, a zatim je u prvoj minuti nastavka Mancini igrao rukom i Inter je dobio kazneni udarac koji u izjednačenje pretvara Mauro Icardi.

No, to nije pokolebalo domaće koji su u 62. minuti poveli 2:1. Iličić je izveo slobodan udarac, a Mancini glavom pogodio mrežu.

U 71. minuti oba trenera mijenjaju, za domaće u igru ulazi Pašalić, za goste Vrsaljko.

Vrsaljko je bio teći Hrvat u dresu Intera, jer su od prve minute zaigrali Brozović i Perišić.

U samoj završnici Atalanta je dala još dva gola. Prvo je Djimsiti pogodio u 88. minuti glavom na asistenciju Iličića, a nakon što je u 92. minuti Brozović krenuo u svlačionicu zbog drugog žutog kartona konačnih 4:1 postavio je Gomez u 94. minuti.

Roma je uvjerljivo pobijedila Sampdoriju. Završilo je 4:1, a Ćorić je utakmicu gledao s klupe.

Empoli je bio bolji od Udinesea, a poraz svoje momčadi Balić je pratio s klupe za pričuve.

Milan Badelj sjedio je na klupi Lazija.

Utakmice 12. kola:    Milan - Juventus 0:2 (Mandžukić 8, Ronaldo 81) ,  Atalanta - Inter 4:1 (Hateboer 9, Mancini 62, Djinsiti 88, Gomez 90+4/ Icardi 47-11m), Roma - Sampdoria 4:1 (Jesus 19, Schick 59, El Shaarawy 72, 90+3/ Defrel 89), Chievo - Bologna 2:2 (Meggiorini 20-11m, Obi 45/ Santander 5, Orsolini 56), Empoli - Udinese 2:1 (Zajc 41, Caputo 51/ Pussetto 81), Sassuolo - Juventus 1:1 (Ferrari 15/Parolo 8)

Poredak: Juventus 34, Napoli 28, Inter 25, Lazio 22, Milan 21, Roma i Sassuolo 19...