Serie A: Napoli i Inter remizirali, Atalanta preskočila Juventus

Nedjelja, 18. travnja 2021. 14:19 Napisao/la  SC
Marcelo Brozović (Inter)

Napoli i Inter odigrali su bez pobjednika derbi kola.

Uspio je Napoli usporiti, ali ne i zaustaviti pozitivnu seriju momčadi Antonija Contea.

Izrazito natjecateljska utakmica nije obilovala prilikama, Eriksen je izjednačio snažnim i preciznim udarcem sa 17 metara.

Marcelo Brozović odigrao je cijelu utakmicu, Ivan Perišić igrao je od 69. minute.

Atalanta je pobijedila Juventus u derbiju kola, momčad Giana Piera Gasperinija preskočila je Juventus u poretku i zauzela treće mjesto.

Jedini pogodak postigao je Malinovsky u 87. minutu snažnim udarcem s 25 metara, lopta se odbila od bloka, promijenila smjer i prevarila vratara Szczesnyja.

Juventus nije zatresao mrežu bez ozlijeđenog Ronalda, napadački dvojac Morata - Dybala nije izgledao previše opasno iako je Morata promašio priliku u prvom dijelu.

Mario Pašalić igrao je drugo poluvrijeme, Boško Šutalo sjedio je na klupi.

Ante Rebić postigao je vodeći pogodak za Milan u pobjedi (2:1) protiv Genoe.

Milan se učvrstio na drugoj poziciji bez Ibrahimovića, koji nije igrao zbog crvenog kartona.

Od 62. minute na terenu su igrala četvorica igrača, po dva u svakoj momčadi.

Milan Badelj (Genoa) i Ante Rebić (Milan) počeli su utakmicu, Marko Pjaca (57, Genoa) i Mario Mandžukić (62, Milan) ušli su u nastavku.

U 68. minuti Mandžukić je najviše u skoku zasmetao Scamacci od kojega se lopta odbila u gol.

Teško je živio Milan u završnici utakmice, u 86. minuti Genoa je propustila realizirati dvije velike prilike za bod, dvaput su igrači Milana izbijali loptu s gol-crte.

Utakmica 31. kola: Milan - Genoa 2:1 (Rebić 13, Scamacca 68-ag/Destro 37), Atalanta - Juventus 1:0 (Malinovsky 87), Bologna - Spezia 4:1 (Orsolini 12, Barrow 18, Svanberg 54, 60/Ismajli 34), Lazio - Benevento 5:3 (Depaoli 10-ag, Immobile 20, 90+6, Correa 36, Montipo 48-ag/Sau 45, Viola 63, Glik 85), Torino - Roma 3:1 (Sanabria 57, Zaza 71, Rincon 90+2/Mayoral 3), Napoli - Inter 1:1 (Handanovič 36-ag/Eriksen 55)

Poredak: Inter 75, Milan 66, Atalanta 64, Juventus 62, Napoli 60, Lazio 58, Roma 54,...