Seria A: Milan zadržao prvo mjesto, Inter zadržao priključak

Nedjelja, 15. svibnja 2022. 14:32 Napisao/la  SC
Siniša Mihajlović

Inter je pobjedom u Cagliariju zadržao priključak s Milanom, odluka o prvaku pada zadnjem kolu.

Ivan Perišić asisitirao je za prvi pogodak, junak susreta bio je Lautaro Martinez, koji je postigao dva pogotka, dvaput je pogodio okvir vratiju.

Marcelo Brozović i Perišić odigrali su cijelu utakmicu.

Marko Rog igrao je do 56. miute, asistirao je za jedini pogodak domaćina, koji zadnje kolo čeka na 18. mjestu koje vodi u Seriju B.

Milan je pobjedom protiv Atalante zadržao prvo mjesto nakon 37. kola.

Utakmica je riješena u zadnjih pola sata, Milan je sve bliže Scudettu, a Atalanti se lako može dogoditi da iduće sezone ne igra europske utakmice.

Ante Rebić igrao je za Milan od 54. minute, Mario Pašalić igrao je za Atalantu do 55. minute.

Napoli je uvjerljivo pobijedio Genou, koja je stigla na prag Serije B.

Milan Badelj izašao je u 24. minuti zbog ozljede.

Sassuolo je pobijedio u Bologni u prvoj utakmici nedjeljnog programa.

Momčad Siniše Mihajlovića nije pronašla adekvatnu igru u utakmici za prestiž, obje momčadi igraju  za poredak koji ništa ne donosi.

Utakmice 37. kola: Bologna - Sassuolo 1:3 (Orsolini 90+1/Scamacca 35, 80, Berardi 75), Napoli - Genoa 3:0 (Osimhen 32, Insigne 65, Lobotka 81), Milan - Atalanta 2:0 (Leao 56, Hernandez 75)

Poredak: Milan 83 (37), Inter 81 (37), Napoli 76 (37), Juventus 69 (36), Lazio 62 (36), Roma 60 (37), Fiorentina 59 (36), Atalanta 59 (37)...